Beklenen Gün Geldi!

Samsun’da merakla beklenen aday listeleri açıklandı. Yerel seçimler kapsamında zorlu bir sürecin ardından Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Belediye Başkan Adayları da açılklandı.

Ak Parti Samsun’da var olan 18 ilçe’den 16 ilçenin belediye başkanlar listesini duyururken iki ilçenin de MHP’ye bırakıldığını ve Cumhur ittifakı kapsamında bu iki ilçede MHP adaylarına destek vereceği belirtildi.

Allah hayırlı uğurlu etsin ne diyelim. 

Yaklaşmakta olan yerel seçimlere Ak Parti ve MHP Samsun ve ilçelerinde birlikte yolculuk yapacak. Bu yolculukta sonucun ne olabileceğini kestirmek henüz çok zor ve erken olduğunu sanıyoruz. 

CHP ve İyi Parti faktörünü unutmamalıdır. ‘Millet İttifakı"! Henüz adaylarını çıkarmış değil. 

Samsun’da “Cumhur İttifakı”  ile "Millet İttifakı” karşı karşı karşıya gelecektir. Samsun bekli de tarihinde hiç görmediği bir mücadeleye tanıklık yapacaktır. 

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili iken ihraç edilerek bağımsız milletvekili kalan Erhan Usta, İYİ Parti’den aday olur mu? Usta’nın kendi açıklamalarına dayanarak kuvvetli ihtimal hiçbir partiden adaylığını koymayacak. Ancak bağımsız aday olarak meydana çıkacağı konuşulsa da bu çok mümkün görülmüyor. 

Siyaset bu ya…

Saatler bile çok önemli. 

İyi Parti’den Erhan Usta Samsun Büyükşehir adayı olarak çıkar, Necattin Demirtaş ise İlkadım belediye başkan adayı olarak çıkarsa ne olur? 

İyi Parti’de daha çok MHP belediye başkanı eski adayı Ferhat Günaydın konuşuluyor Büyükşehir için… 2014 yerel seçimlerinde MHP’den Samsun Büyükşehir Adayı olan Ferhat Günaydın göz ardı edilmeyecek derecede oy aldı. Ferhat Günaydın İyi Parti’den Büyükşehir adayı olursa CHP’nin de desteklediğini düşünürsek ne olur?

Ak Parti elbette bu ve daha birçok alternatifler üretmiştir. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir, yabana atılmayacak önemli bir aday. Her ne kadar Zihni Şahin ve Mustafa Demir karşı karşıya getirilmek istendi ise de bir zaman sonra sular durulmuş vatandaş Mustafa Demir ismine hem aşina hem de yakışanı olarak görmeye başlamıştır. Sonuç itibariyle Mustafa Demir, kurt bir siyasetçi ve Türkiye Cumhuriyeti’ne Bakanlık yapmış, hükümetin içinde başköşelerinde yer almış bir siyasetçidir. İlçe Belediye Başkanlarının belirlenmesinden sonra Mustafa Demir kamuoyunda daha net şekliyle güncellenecektir. 

Bugün Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan güzel şehrimiz Samsunumuza geliyor. Yarın 14 itibariyle Samsun’a gelmesi beklenen Sayın Erdoğan Ak Parti teşkilatının Yaşardoğu Spor Salonu’nda düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısına katılacak. Hareketli bir günün yaşanacağı Salonda Ak Parti Belediye Başkan Adaylarını Açıklayacak.

Önümüzde ki hafta Samsun siyaset meydanının hareketli geçeceği tahmin ediliyor.

Sağlıcakla kalın

YORUM EKLE