Çocuklar Arası Etkileşimi Arttırmanın Yolları

EĞİTİM 10.02.2020, 15:58 11.02.2020, 15:55
72
Çocuklar Arası Etkileşimi Arttırmanın Yolları

Çocuklar aileleri için en çok önem ve değer verdikleri varlıklarıdır. Bir çocuğun doğduğu andan itibaren hatta anne karnından itibaren gelişimine önem vermek gerekmektedir. Bir çocuğun güzel bir aile içerisinde kaliteli bir gelişme sahip olması toplumda iyi bir birey olarak yer almasını sağlamaktadır. Yani toplumun kalitesi ve huzuru için, sağlıklı bireylere yetişebilmesi için çocuk yetiştirirken birçok ayrıntıya dikkat etmek gerekmektedir. Ailelerde çocuklarına hem bu ayrıntılar gereği hem de onlara beslemiş oldukları sonsuz sevgiden dolayı çok fazla dikkat etmektedirler. Çocukların oynayacağı bir oyuncağın yapılmış olduğu malzemeden tutun da onların iletişim kuracağı insanlara kadar bütün ayrıntılara dikkat etmektedirler. Eğlenecekleri alanları dahi özenle seçmektedirler.

Çocuklar İçin Parkların Önemi

Çocukların gelişimleri için ve kaliteli vakit geçirmeleri için parkların önemi oldukça yüksektir. Mahallelerde, geniş alanlarda çocukların hem eğlenceli vakit geçirmesi hem de gelişimleri açısından oyun parkları yapılmaktadır. Fakat bazı oyun parklarının alanını küçük olması sebebiyle pek çok çocuk bu oyun parkında istediği oyuncakla oynayamamaktadır. Bu ve bunun gibi birçok sorun sebebiyle ebeveynler farklı park arayışlarına girmişlerdir. İstanbul’da yeni açılacak olan Dumadum oyun parkı Tam da aranan bütün sorulara cevap niteliğinde bir yerdir. Çocukların kaba motor gelişimleri, ince motor gelişimlerinin çalıştırılabilmesi açısından parkta oyun oynamaları oldukça önemlidir

Oyun Parkının Eğlence Kısımları

İstanbul’da açılacak olan bu oyun parkının sadece çocuklar için değil, büyükler için de vakit geçirme açısından birçok farklı avantajı bulunmaktadır. Çocuğunuz rahat rahat oyun oynarken sizler de eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Oyun parkının içeriğinde özel günleri kutlayabileceğiniz geniş bir kafede bulunmaktadır. Çocuğunuzun özel gününü arkadaşları ile bu kafede kutladıktan sonra oyun parkında sınırsız eğlenceye doyabilmeleri için burayı ziyaret etmeniz gerekmektedir. Oyun parkının ekstra ücreti gibi sorunları olmadığı için de sizler içeride istediğiniz kadar vakti tek bir fiyata geçirebilirsiniz. Ayrıca bu oyun parkında kullanılacak olan tüm oyuncaklar çocukların tüm gelişimlerine katkı sağlayacak niteliklerde dizayn edilmiştir. Bunun dışında hijyen ve de kullanım özellikleri açısından da bu oyun parkı pek çok kişinin rahatlıkla çocuğunun vakit geçirmesi için özgür bırakacağı şekilde düzenlenmiştir.

Oyun Parkı Yaş Sınırı

Oyun parkı çocukların birlikte vakit geçirerek etkileşime arttırabileceği en önemli alanlardır. Evde tek başına veya herhangi bir arkadaş grubuna dahil olmadan çocukların gelişimleri tam manasına ulaşamaz. Bu sebeple çocukların arkadaşları ve insan ilişkilerindeki etkileşimlerini arttırabilmek için oyun parklarına götürmeniz gerekmektedir. Normal sokaklardaki oyun parklarına çocuğunuzu götürmek İstediğiniz zaman yaş grubu sınırlaması gibi herhangi bir şeye müdahale etme imkânımız yoktur. Bu da bazı yaş grubundaki çocukların daha büyük çocuklar tarafından sıkıntı yaşayabilmelerine neden olabiliyor. Bu sebeple Dumadum oyun parkı çocuklar için yaş sınırlaması getirmiştir. 2 ve 9 yaş arasındaki bütün çocuklar bu oyun parkında vakit geçirebilmektedir: https://dumadum.com/. Yaş sınırlamasının bu şekilde olması birbirine oyun, gelişim anlamında yakın olan çocukların bir arada etkileşim sağlayarak vakit geçirmesine ve de ortam sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

 https://dumadum.com/

Yorumlar (0)
10°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?

Namaz Vakti 01 Nisan 2020
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Günün Karikatürü Tümü