Samsun Özel Hürriyet Yıldız Okulları'nın Vizyon ve Misyonu

Özel Hürriyet Yıldız Okulları Samsun'da 2017-2018 Eğitim-öğretim hayatına basına verdiği kahvaltı ile açılışını gerçekleştirdi. Özel Hürriyet Yıldız Okulları Kurucu Başkanı Prof.Dr.Kurtman ERSANLI ''Bugünün yıldızları, yarının güneşleri olsun...'' dedi.

Samsun Özel Hürriyet Yıldız Okulları'nın Vizyon ve Misyonu

Özel Hürriyet Yıldız Okulları Samsun'un Atakum ilçesinde 2017-2018 Eğitim-öğretim döneminde öğrenci kabulune başladı. Kurucu Başkan Prof.Dr. Kurtman Ersanlı, yola çıkarken; yegane gayelerinin ''Gelin bizi biz yapan, topluma hizmet verelim'' olarak belirlediklerini söyledi. Basın mensuplarıyla kahvaltıda buluşan Ersanlı, okulun teknik özellikleriyle ilgili bilgiler de verdi.

Özel Hürriyet Yıldız Okullarını Vizyon ve Misyonu

Özel Hürriyet Yıldız Okulları Kurucu Başkanı Prof.Dr.Kurtman ERSAYIN, okulun misyonunun ''Çocukların yeteneklerini keşfetmek, onların içindeki cevherleri ortaya çıkarmak, her çocuğun bir potansiyeli olduğunu ve bu potansiyeli doğru kurgulayıp vatana ve millete en iyi biriyleri yetiştirmektir. olduklarını söyledi.

Okulun vizyonu olarakta açıklamalarda bulunan Ersanlı, ''Bugünün güneşleri, yarının yıldızları olabilirler dedi. Ersanlı, çocukların dünyaya gelene kadar anne ve babanın olduklarını, dünyaya geldikten sonrada çocukların bu milletin ve insanlığın olduğunu belirtti. Ayrıca çocukların her birinin bu milletin birer potansiyeli olduğunu ve bu potansiyeli doğru bir şekilde değerlendirmek istediklerini söyledi.

Özel Hürriyet Yıldız Okulları Kuruluşu ve Teknik Özellikleri:

Özel Hürriyet Yıldız Okulları Kurucu Başkanı Prof.Dr.Ersanlı, ''25.09.2016 tarihinde okulun inşaatına başlandı. Mart 2017 de okul inşaatının kabasını ve aynı yılın yaz ayında okulun ihtiyaçlarının yüzde doksan dokuzunu bitirdiklerini söyledi. Okulun yapımında birçok insandan fikir aldıklarını da belirten Ersanlı en ince ayrıntısına kadar okulda herşeyi düşündüklerini belirtti. Ayrıca okullarına öğretmen alırken özel bir ekibin öğretmen alımında bazı sınavlar ve mülakatlar yaparak eğitici aldıklarını da ayrıca önemli bir bilgi olarak söyledi.

Samsundaki eğitim kurumlarında nadir bulunan özelliklere sahip olduğunu söyleyerek okulla ilgili birçok açıklamada bulundu. Ersanlı, 416 öğrenci kapasiteli, okuldaki koridorların 3,30 (metre) yüksekliğinde, sınıflarının geniş, konferans salonun 160  kişilik ve jimnastik salonunda 5,80(metre) olduğunu bildirerek Samsundaki okullarda nadir bulunan özelliklere sahip olduğunu söyledi.

Özel Hürriyet Yıldız Okullarının Hedefi:

Prof.Dr.Ersanlı, bir dönem siyasetle uğraştığını ve siyasetin çeşitli kademelerinde görev yaptığını belirtti. Daha sonra emekli olma zamanının geldiğini  bizi biz yapan bu topluma en güzel hediyeyi yine eğitimle vermek istediklerini söyledi ve bu düşüncesini de ailesiyle paylaştı. Ailesinin de olumlu olarak kendisine destek vermesiyle, okulun inşaatına birikimlerini satarak ve ziraat bankasından kredi alarak girdiklerini ayrıca söyledi. Özel Hürriyet Yıldız Okullarının hedeflerinin '' Bugünün yıldızları, yarının güneşleri olsun. İnsan hepsi bir yıldız. O yıldızı güneşe taşıyabilmenin yolunu doğru kaynaktan doğru bir biçimde beslemek olduğunu belirtti.

Özel Hürriyet Yıldız Okullarında Çocuklar Bir Yıldız

Prof.Dr. Kurtman Ersanlı, çocuklara büyük önem verdiklerini belirtti. Okuldaki çocuklara Basketbol ve Voleybol sahalarının yapılışını 2018'in mayıs ayında bitireceklerini söyledi. Bunların dışında okulun aşağı kısmında bulunan bahçede, her çocuğa 1 metrekarelik bir bahçe ayrıldığını orada çocukların isim ve soy isimlerini bulunacağını söyledi. Her çocuğa 1 metrekare yaşam ayrıldığına dikkat çeken Prof.Dr.Ersanlı, bundaki amacın çocuğun orada birşeyler ekip,üretmek olduğunu yani çocuğun toğrağa temasının sağlanacağını belirtti. Okullarındaki eğitimin maddi anlamda kendilerine bir lüks  hayat sunmasını  beklemediklerini söyledi. Özel Hürriyet Yıldız Okulları'ndaki eğitimin öncelikle ve öncelikle bu vatana kaliteli bir nesil yetiştirmek olduğunu önemle belirtti.

Prof.Dr.Kurtman ERSANLI kimdir?

1951 Ladik doğumlu olan Prof.Dr.Kurtman ERSANLI, Ankara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesine 1982 yılında, Eğitim Fakültesine öğretim görevlisi olarak atanmıştır. 1988 yılında Doktora ünvanı aldı. 1991 yılında doçent, 1997 yılında ise profesör olmuştur. Ayrıca Prof.Dr.Kurtman Ersanlı halen ''Hoşgörü ve Sevgi Ocağı Derneği'' genel başkanlığı görevini yürütmenktedir.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 22:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER