Başkan Demirtaş Yeni Bir Sosyal Yaşam Alanını İlçemize Kazandırıyoruz

İlkadım Belediyesi'nin şehre değer katacak yaşam yerleri arasında yer alan Kale Cafe uzun süren çalışmaların ardından Kadifekale Mahallesi’nde Samsun halkına hizmet verecek

ETKİNLİK 07.06.2022, 17:06
Başkan Demirtaş Yeni Bir Sosyal Yaşam Alanını İlçemize Kazandırıyoruz

İlkadım Belediyesi tarafından Kadifekale Mahallesi 30 Ağustos Caddesi üzerinde yapımı süren ve çalışmalarda son aşamaya gelinen Kale Cafe’de incelemelerde bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Yakında vatandaşlar ve şehirimize dışarıdan gelen insanlarımızın oturup vakit geçirilebileceği bir mekan olarak tasarlandığımızı Kale Cafe’yi Samsun halkının hizmetine sunacağız” dedi.

“Yeni trend uygulamaları ile dikkatleri üzerine çekecek”

Konum ve mimarisiyle İlkadım’a yakışan bir yere dönüşecek olan Kale Cafe'de artık son rötuşlar yapılıyor. Kısa süre içerisinde tamamlanacak olan Cafe'nin 210 metrekare oturum alanında, 200 kişilik oturma kapasitesine sahip olacak.Izgara çeşitleri,serpme kahvaltı,tost, sandviç, kahve ve çay çeşitlerinin yanı sıra dondurma ve pasta servisleri yapılacak. Son dönemlerin trend uygulamalarının örneğinin yer alacağı Kale Cafe’de çalışmalar yoğun tempoda devam ediyor. Eşsiz deniz manzarası ve yeşili içine alan kamelyalarıyla her yaşın tercih edeceği Cafe, sadece İlkadım’ın değil tüm bölgenin yeni cazibe merkezi haline gelecek.

“Eşsiz manzarası ve yeşil içinde barındıran mekan”

Sosyal tesis olarak İlkadım Belediyesi tarafından işletilecek olan Kale Cafe’deki çalışmaları yerinde inceleyen ve çalışanlara kolaylıklar dileyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Kale Cafe, tamamlanmasıyla birlikte İlkadım’ın doğa ile iç içe çok önemli bir mekana kavuşacağını ifade etti.

“Yeni bir sosyal yaşam alanını ilçemize kazandırıyoruz”

Açılır-kapanır camekanlar, ebeveynleri ile gelen çocukların özgürce vakit geçirebileceği localar, mescit ve otopark alanları ile Samsunluların vazgeçilmez adresi olacağını kaydeden Başkan Demirtaş,” Sosyal yaşam alanlarının, şehirlerde insanların hayat standartlarına doğrudan etki eden ve yaşam kalitesini artıran önemli unsurlardan. İlkadım’ın yeşil hüviyeti içerisinde doğal güzellikleriyle bilinen sosyal alanlarında vatandaşlarımızın hem sosyalleşebileceği hem de aileleri ile birlikte vakit geçirebilecekleri bir sosyal yaşam alanını ilçemize kazandırıyoruz. Proje alanımızdaki Kale Cafe çalışmalarımızda son aşamalara yaklaşıyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 05 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı