Dünya Kalp Sağlığı Haftasında Ekobid Bisiklet Turu Düzenledi

Ekojik Yaşam Bisiklet Derneği olarak Dünya Kalp Sağlığı Haftası'nda Atakum Çobanlı Halk İskelesi'nden başlayarak Atakent Marina'ya gidiş-dönüş şeklinde bisiklet turu düzenledik.

Dünya Kalp Sağlığı Haftasında Ekobid Bisiklet Turu Düzenledi

Dünyada olduğu gibi, ülkemizde de ölüm nedenlerinin başında hala kalp ve damar hastalıkları gelmektedir. Uzmanlar, fiziksel hareketsizliğin, toplum sağlığı için çok tehlikeli seviyelere geldiğine dikkat çekip, hareketsiz şehir yaşamının kalp damar hastalıklarının önemli sebeplerinden olduğuna, fakat hareketli bir yaşam sürdürmenin hastalığın önlenmesinde önemli yer tuttuğuna özellikle vurgu yapmaktadırlar.

 Dünya Kalp Sağlığı Haftası

Yapılan araştırmalara göre bisiklete binmenin, bedensel faydalarının yanı sıra  günlük hayatımızda düzenli olarak bisiklete binmenin kalp rahatsızlıklarına neden olan depresyon ve stres gibi çok sık karşılaştığımız etkenleri ortadan kaldırırken; yağ yakmamızı sağlayarak, obeziteyi önlediği, kan dolaşımımızı düzenlediği ve kalp rahatsızlıklarına karşı koruduğu bilinmektedir. 

 

Dünya Kalp Sağlığı Haftası vesilesiyle kalp ve damar hastalıklarına dikkat çekmek, kalp hastalıkları riskini azaltacak önlemlerin başında yer alan hareketliliğin, birey sağlığı ve dolayısıyla toplum huzuru, ülke ekonomisi, çevre ve yaşanabilir bir gelecek için en önemli araçlardan biri olan bisikletli yaşam konusunda farkındalık yaratarak toplumu bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla ‘Kalbinin Sesini Dinle’’ sloganıyla halk turu düzenliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER