“Dünyanın En Güzel Çiçekleri”

Şırnak’ın sınır ilçesi olan Ortasu Köyü Ortasu Ortaokulu’nda okuyan 31 öğrenci, öğretmenleri Ramazan Teker’in desteğiyle yazdıkları “21. Yüzyıl Bilim İdollerimiz” isimli kitapta hayallerini ve örnek aldıkları 31 bilim insanını anlattı.

ETKİNLİK 29.10.2019, 13:20 13.12.2019, 12:00
“Dünyanın En Güzel Çiçekleri”

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan,  “Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy”ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Şırnak’ta öğretmenleri Ramazan Teker’in desteğiyle bir kitap yazan ortaokul öğrencilerinin kahramanı oldu.

“Dünyanın En Güzel Çiçekleri” 

Şırnak’ın sınır ilçesi olan Ortasu Köyü Ortasu Ortaokulu’nda okuyan 31 öğrenci, öğretmenleri Ramazan Teker’in desteğiyle yazdıkları “21. Yüzyıl Bilim İdollerimiz” isimli kitapta hayallerini ve örnek aldıkları 31 bilim insanını anlattı. “Dünyanın En Güzel Çiçekler” diye nitelendirdiği öğrencilerin örnek aldıkları bilim insanları arasında Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan,  “Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy” ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan da yer aldı.

Nevzat Tarhan,  “Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevil Atasoy”ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Şırnak’ta öğretmenleri Ramazan Teker’in desteğiyle bir kitap yazan ortaokul öğrencilerinin kahramanı oldu.

Öğrencilerden 13 yaşındaki Dilber Encu Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı, aynı yaştaki İklima Encu Prof. Dr. Sevil Atasoy’u, Keser Encu da Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’ı idol olarak seçtiklerini anlattı. Öğrenciler, örnek aldıkları isimlerin özgeçmişlerine de yer verdi.

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı