Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği 'Doğa İçin Pedalla' Bisiklet Turu

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyeleri, "Doğa için pedalla" sloganıyla bisiklet turu düzenledikleri Samsun Çarşamba Kabaceviz Şelaleleri'nde çevre temizliği yaptı.

ETKİNLİK 19.10.2020, 12:14
Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği 'Doğa İçin Pedalla' Bisiklet Turu

Samsun Çarşamba'ya 30 kilometre uzaklıktaki Kabaceviz Şelaleleri, piknikçilerin yanı sıra gezginler, yürüyüş, dağcılık ve foto safari meraklılarından ilgi görüyor.

Üç aşamalı Kabaceviz Şelaleleri'nin ikinci kademesindeki şelale 60 metre yüksekliğiyle Türkiye'nin en büyükleri arasında gösteriliyor.

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği üyeleri, bisikletle gittikleri şelaleler çevresinde, çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmak için temizlik yaptı.

Dernek Başkanı Tanju Subaşı, "Doğa için pedalla" sloganıyla Kabaceviz Şelaleleri'ne bisiklet turu düzenlediklerini ve çevre temizliği yaptıklarını anlattı.

Samsun'un önemli turizm alanlarından biri olan şelalelerin çevresinin ziyaretçiler tarafından kirletildiğini ifade eden Subaşı, 2 saat süren temizlikte 20 torba dolusu çöp topladıklarını aktardı.

Subaşı, "Doğada bırakılması gereken tek şey ayak izi olması gerekirken alana bırakılan çöp çeşitliliği bizleri bile hayrete düşürdü. Araç motoru yağı kutusu, damacana pompası, bebek bezi gibi birbirinden garip çöpler alana bırakılmış. Lütfen bu alanları koruyalım ve kirleten insanlara müsaade etmeyelim" dedi.

Tanju Subaşı, çevre konusunda farkındalık oluşturacak etkinlikleri sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 26 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı