Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği “Yaşasın Cumhuriyet” Bisiklet Turu

Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında “Yaşasın Cumhuriyet” sloganı ile Çobanlı Halk İskelesi’nden başlayarak, Atakent Marina-Atakum Halk İskelesi arasında bisiklet turu düzenlendi.

ETKİNLİK 31.10.2018, 21:32
32
Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği “Yaşasın Cumhuriyet” Bisiklet Turu

Düzenlenen etkinliğe 150 bisikletli katıldı. Dernek adına kısa bir açıklama yapan Başkan Yardımcısı Hasret SUBAŞI: “Bugün; imkânsız gibi görünen çetin bir mücadelenin ardından kazanılmış ve millete armağan edilen en büyük hediyelerden birisi olan Cumhuriyetin ilan edilişinin 95. yıldönümünü milletçe gurur ve coşku içerisinde kutluyoruz. Aziz şehitlerin acılarını, kahraman gazilerimizin fedakârlıklarını da yüreğimizde hissediyor, bu kahramanlıkların neticesi olarak Türkiye Cumhuriyeti`nin demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak ilelebet yaşayacağını biliyoruz.
Türk Milleti, Cumhuriyetin şanlı geçmişini bilerek onu koruyup aydınlık geleceğine sımsıkı sarılacaktır. İçten ve dıştan gelen gerici, bölücü ve yıkıcı tehlikelere karşı Ulusumuz her zaman Cumhuriyeti korumuştur ve korumaya devam edecektir. Atatürk‘ün önderliğinde büyük Türk Milleti‘nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet‘in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.


Cumhuriyet her şeyden önce barışın ve huzurun gölgesinde büyüyün demokrasi ağacıdır. Bu millet sahip olduğu değerlere her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkan kardeşliği din, dil, ırk ve mezhep gibi bölücü unsurlara feda etmemeye yeminli bir millettir.95 yıl önce yaşananlar ve bizlere bu günümüzü armağan edenlerin zaferiydi. Hem bizden öncekilere hem de bizden sonrakilere karşı taşıdığımız sorumluluk ağır ancak, bir o kadarda gurur verici. Bu bilinçle her gün bir basamak daha yükselmek için neler yapabileceğimizin hesabı yapmalı, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere çok daha iyi koşullar altında teslim etmeliyiz. Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, Cumhuriyetimiz için ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür. Bugün, bizi millet yapan yüksek değerlerimizin daha gür sesle yüceltileceği, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykırılacağı, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakılacağı gündür. Cumhuriyetin 95. yıl dönümü vesilesiyle birlik ve beraberliğimizin timsali olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, saygıdeğer yurttaşlarımızın ve pedaldaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü