banner64

Hülya Koçyiğit’e Yüksek İnsani Değerler Ödülü

Bir dönem Türk sinemasına damgasını vuran Hülya Koçyiğit’e Üsküdar Üniversitesi tarafından doğayı, insanı, evreni düşünen, yaşantısı  ile topluma örnek olan sanatçıya  Yüksek İnsani Değerler  Ödülü verildi.

Hülya Koçyiğit’e Yüksek İnsani Değerler Ödülü

Yeşilçamın ünlü oyuncularından  Hülya Koçyiğit’e bu yıl üçüncüsü düzenlenen Yüksek İnsan Değerler Ödülü Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nevzat Tarhan tarafından verildi. Örnek yaşantısı ile toplumdaki aile değerlerinin sürdürülmesi ve saygı kültürünün yerleşmesine katkıda bulunarak,  sosyal sorumluluk faaliyetleri ile ünlü oyuncu bu ödüle layık görüldü.

Ünlü sanatçı törende Ödül töreninde şöyle konuştu : 

“Üsküdar Üniversitesi’nin düşünerek hayata geçirdiği, gerçekten günümüzde bir kez daha hatırlamamız gereken insanlığı bize hatırlattığı için ve beni bu ödüle layık gördükleri için huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Böyle bir ödüle layık görülmek büyük bir onur. Bunun için çok müteşekkirim.

Koçyiğit’e Yüksek İnsani Değerler Ödülü Törenle Takdim Edildi

Ben küçücük bir kızken annem ‘Kardeşlerine örnek olacaksın, onun için herşeyden önce iyi insan olmayı öğrenmelisin’ demişti. İyi insan olmayı öğrenmek, evet iyi insan olmak öğrenilebilen bir şey. Öncelikle ailede başlıyor. Bu ödülün anlamını dile getiren, fedakarlık, sadakat, adalet, dürüstlük, samimiyet ve niceleri tüm bu duygular öğrenilebilen duygular ama nedense günümüzde bu duygulardan yavaş yavaş uzaklaştığımızı fark ediyorum. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada. Gerçekten adalet, merhamet, paylaşım ve niceleri yok olmakta ve erimekte. Bunları bize yenden hatırlatan Üsküdar Üniversitesinin bu Yüksek İnsani Değerler Ödülüm için tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Bize yeniden insan ne demek bunu anlattığınız, bunu hatırlattığınız için. Daha sonraki yıllarda çok küçük yaşlarda ‘Susuz Yaz’ filmiyle birden Türkiye’nin şöhretli bir insanı olduğum zaman da annem bana ‘Hülya bak şimdi bu toplumda gençlerin ve kadınların rol modelisin. Onlar sana bakacaklar, seni izleyecekler ve seninle kendilerine bir yol çizecekler o nedenle kendine herşeyden önce iyi insan olmak için var gücünle çalışmalısın’ demişti. Bugün 50 küsür sene sonra böylesine anlamlı böyle bir ödüle layık görülmek beni çok çok duygulandırdı. Çok müteşekkirim, çok teşekkür ederim. Ömrümce bu değerlere layık olmaya çalıştım. Daha doğrusu bu asil millete layık olmaya çalıştım. Bugün bu ödülle bunu hak etmiş olmanın verdiği onuru, gururu yaşıyorum. Sağ olun var olun.” dedi.

Ünlü sanatçı, dün şehit olan askerleri de anarak “Dün çok acı bir olay yaşadık. Çok değerli vatan evlatlarımızı kaybettik. Onlar ülkelerini korumak adına, sınırları korumak adına, yıllardır süren bu can acıtıcı terörü durdurmak adına, seve seve canlarını feda eden Mehmetçiklerimize huzurlarınızda minnet duygularımı sunmak istiyorum” diye sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER