İLKADIM BELEDİYESİ HALK OYUNLARI TOPLULUĞUNDAN 2 BİRİNCİLİK

İlkadım Belediyesi Türk Halk Oyunları Topluluğundan Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışmasında iki birincilik geldi.

ETKİNLİK 11.03.2020, 19:12 11.03.2020, 23:37
İLKADIM BELEDİYESİ HALK OYUNLARI TOPLULUĞUNDAN 2 BİRİNCİLİK

Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışmasına katılan İlkadım Belediyesi Türk Halk Oyunları Topluluğu minikler ve büyükler kategorilerinde aldıkları birincilik ile bölge yarışmalarına katılmaya hak kazandılar. İlkadım Belediyesi 100. Yıl Kültür Merkezinde 14 ayrı yaş grubunda 350 kursiyerin katılımı ile gerçekleştirilen halk oyunları eğitimleri kazanılan başarılarla meyvesini veriyor.

DEMİRTAŞ; “GENÇLERİMİZE SANATIN HER DALINDA İMKAN SAĞLIYORUZ”

İlkadım Belediyesi bünyesinde gerçekleştirilen kültür ve sanat etkinliklerinin gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın yanı sıra geleceğe daha donanımlı hazırladıklarını belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz başta olmak üzere İlkadımlı hemşehrilerimizi sanatın her dalı ile buluşturacak alt yapıyı sağlıyoruz. Köklü kültürümüzün en güzel örneklerinden olan halk oyunlarımızı yaşatmak adına da kısa zaman önce faaliyete geçirdiğimiz 100. Yıl Kültür Merkezimizde 14 ayrı yaş grubundan oluşan 350 vatandaşımızı halk oyunları ile buluşturuyoruz. Oldukça güzel bir ortamda gerçekleşen kurslarımızın sonucu olarak katıldığımız yarışmalardan derecelerle dökmek bizler için en büyük ödül oluyor. Son olarak il birinciliği için yarışan minikler ve büyükler halk oyunları ekiplerimizin aldıkları birinciliği tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı