Kızılay’ın gelir kaynakları tamamen bağışlardan oluşmaktadır

Kızılay Samsun İl Başkanı Ecz. Ahmet Muştu, Türkiye'nin kan ihtiyacının yüzde 91'inin Kızılay'ın yürüttüğü kan bağış programları sayesinde karşılandığını söyleyerek Kızılay’ın, Türkiye genelinde 300’den fazla noktada hizmet verdiğini kaydetti

ETKİNLİK 15.06.2022, 19:52 15.06.2022, 19:57
Kızılay’ın gelir kaynakları tamamen bağışlardan oluşmaktadır

 Kızılay Samsun İl Başkanı Ecz. Ahmet Muştu şöyle devam etti;

Bu merkez ve birimlerde binlerce uzman personel istihdam edilmektedir. 

    

Ülkemizin kan ihtiyacının neredeyse tamamı gönüllü kan bağışçılarından alınan kanlarla karşılanmaktadır. Bağışçılarımızın desteği ile yapılan organizasyonlar neticesinde, Kızılay ülkemiz kan ihtiyacının yüzde 90 ı üzerinde bir rakamını tedarik edip milyonlarca hasta ve yaralının hayata tutunmasını sağlamaktadır.

Bu amaç ve görev ışığında 2022'de 3 milyon ünite kan bağışı alınması hedeflenmiştir. Kan ertelenemez ve yerine başka bir şey konulamaz bir tedavi aracıdır. Bu sebeple ilimizde günde 150-200 ünite, bölgemizde günde 300-400 ünite toplamamız gerekirken ülke genelinde günde 10 bine yakın kan bağışı toplanmak durumundayız.

Kızılay Dernekler masasına bağlı faaliyet gösteren bir STK’dır. Gelir kaynakları tamamen bağışlardan oluşmaktadır. Sizler varsanız biz varız. Hayr severler bize destek verirse bizler buralarda faaliyetler yapabiliriz. Yegâne dayanağımız sizlersiniz. Sizlerden aldığımız destek ve güç ile biz rahat ve güvenle hareket edip adım attığımız her toprakta şanlı bayrağımızın dalgalanmasını ve gölgesinde mazlumların barınmasını sağlayabiliyoruz   

       

Ramazan ayı içinde sizlerden gelen desteklerle ilçelerimiz hariç, il başkanlığımız olarak yaklaşık 1500 vatandaşımıza yardım ulaştırabildik. Bu paketlerin içerisinde veya ilavesinde, önceki Kurban Bayramından kalan, yine Samsun’lu hemşerilerimizin bize bağışlamış olduğu kurban etlerinden hazırlanmış, ‘Kavurma ve Kıymalar’ vardı. Malumunuz Kurban Bayramı’na 1 aydan az bir süre kaldı. Kızılay 2022 yılı kurban organizasyonu ile 142000 bağışçıdan 22 ülkedeki 4 milyon kadar insana kurban payı dağıtmayı hedeflemektedir. Bu çalışma içinde Yurt Dışı kurban ücretimiz 1475 TL Yurt içi kurban ücretimizde 2475 TL dir. Önceki cümlelerde bahsettiğimiz gibi, biz sizlerle güçlüyüz, biz sizlerle varız. İnşaallah 2022 Kurban organizasyonumuzda desteklerinizle büyük bir ivme kazanacağız ve bekleyenlerin beklentilerine uzanan sizlerin hayr eli olacağız.                                       

Kızılay’ın ortaya koyduğu hizmetler, vatandaşlarımıza bire bir dokunan hizmetlerdir. İhtiyaçlarınızın fazlasını ve kazancınızın artanını vererek kalben ve vicdanen mesut olur, gönül huzuru bulursunuz. Biz de bu huzura ulaşmanızı sağlayan eller olmak niyetindeyiz.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı