Köksal Akman 'Samsun'da Uçmayan Kalmasın'

Samsun Uçuş Kulübü kendi bünyelerinde 20 kişilik yamaç paraşütü eğitimi alan sporculara lisanslarını törenle verdi.

Köksal Akman 'Samsun'da Uçmayan Kalmasın'

 Törende konuşan Samsun Uçuş Kulübü Başkanı Köksal Akman yaz aylarının gelmesiyle uçuşlara ağırlık vereceklerini ve tekrardan 20 kişilik ekibe uçuş eğitimi vereceklerini söyledi.

Samsun Uçuş Kulübü  kendi bünyelerinde 20 kilisilik yamaç paraşütü eğitimi alan sporculara lisanslarını törenle verdi. Törende konuşan Samsun Uçuş Kulübü Başkanı Köksal Akman yaz aylarının gelmesiyle uçuşlara ağırlık vereceklerini ve tekrardan 20 kişilik ekibe uçuş eğitimi vereceklerini söyledi.

Yamaç paraşütü sporu çok farklı spor olduğu için yamaç paraşütünü tanıyan ekibimiz katılıyor. Bir kere uçan kişi bir daha birakamiyor dünyanın gelişmiş ülkelerinde yamaç paraşütü sporu çok ilgi görüyor. Devlet tarafından destekleniyor bizim ülkemizde geçmiş zamanlarda dönemin Spor Bakanı tarafından gelişmekte olan spor dalları arasına itildiginden gerekli desteği alamıyoruz. Dolayısıyla kendi imkanlarimizla yapmaya çaba gösteriyoruz ekipmanlarimiz çok.

Pahalli olması spora olan ilgiyi azaltıyor. Gençlerimizin ilgisini artırmak için yamaç paraşütü sporunu devlet tarafından desteklenmesini istiyoruz.  En azından eğitimleri sık aralıklarla taleplere cevap verecek aralıklarla yapılmasını istiyoruz. Bizler Samsun Uçuş Kulübü olarak iki yıldır 40 kişiye uçuş eğitimi verebildik. Şuanda 20 kişilik bay bayan karisik ekibimiz uçuş eğitimi almak için Ankara'dan gelecek hocaları bekliyor.  Samsun Uçuş Kulübü olarak Karadenizin en etkin kulübüyüz . Samsunda uçmayan kalmasın sloganıyla tecrübeli hocalarimizla isteyen herkesi ucurmaya hazırız.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 00:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER