Öğrencilerin Etkinlikleri Sertifikalandırılıyor!

Samsun’un lider eğitim kurumlarından olan Kavak Rıdvan Çelikel Fen Lisesi, öğrencilerinin lise öğrenimleri boyunca yapmış oldukları etkinlikleri artık sertifikalandırıyor.

ETKİNLİK 26.10.2018, 18:24 26.10.2018, 23:49
68
Öğrencilerin Etkinlikleri Sertifikalandırılıyor!

Öğrencilerin ders dışı etkinliklerini puanlayan ve ölçülebilir hale getiren ETKİNKAL Projesi ile bütün öğrencilerin kişisel gelişimi takip ediliyor.

 2014 yılında Fen Lisesine dönüşümü ile akademik alanda büyük bir ivme kazanan Rıdvan Çelikel Fen Lisesi hayata geçirdiği yeni proje ile ders dışı etkinliklerde standart ve kaliteyi ön plana çıkarmaya hazırlanıyor.

ETKİNLİKLER BÜTÜN ÖĞRENCİLER İÇİN STANDART HALE GELDİ

 ETKİNKAL projesi ile okuldan mezun olan her öğrenci,  kişisel gelişimlerini sağlayacak etkinlikleri belli bir program içinde tamamlayacak. Her öğrencinin mezun olana kadar gerçekleştirmesi gereken etkinlikler belirlenerek Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğine işlerlik kazandırılması amaçlanıyor.

YÜKSEKÖĞRETİME REFERANS OLACAK

Öğrenciler her yıl gerçekleştirecekleri etkinlikler karşılığında kredi topluyor  ve bu krediler yeterli sayıya ulaştığında kendilerine sertifika düzenleniyor. Böylece öğrenciler özellikle marka üniversite ve özel üniversitelerin istedikleri referansları Rıdvan Çelikel Fen Lisesinden almış oluyorlar.

Projenin Kavak İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Orhan BÜYÜK tarafından uygun görülmesi ve Samsun Maarif Hareketi içinde değerlendirilmesi ile uygulanmaya başlanıldığını belirten Okul Müdürü Sayın Fahri OKUR, proje sayesinde öğrencilerin lise öğrenimleri süresince gerçekleştirmiş oldukları etkinliklerin yaşam boyu kullanabilecekleri referanslara dönüşeceğini belirtti.

Proje koordinatörü olan Tamer Gök, üniversiteye giriş sisteminin test tekniğine dayalı olması sebebi ile öğrencilerin daha çok bu yönde emek harcadıklarını ve kişilik gelişiminin bir parçası olan sosyal etkinliklere yeterince zaman ayırmadıklarını belirtti. Bu eksikliğin giderilmesi ve eğitimi sınıf ortamından yaşamın içine yönlendirmek için  kurum olarak ETKİNKAL Projesi'ni geliştirdiklerini belirtti.

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü