Saadet Partisi Samsun Kadın Kolları IZ BIRAK Kitap Kampanyası düzenlediler

Saadet Partisi Samsun Kadın Kolları Sosyal İşler Başkanı Büşra Durhat Dünya Çocuk Kitapları Okuma Haftası nedeniyle etkinlik düzenlediler.

ETKİNLİK 18.11.2018, 22:44
59
Saadet Partisi Samsun Kadın Kolları IZ BIRAK Kitap Kampanyası düzenlediler

Geleceğimizin güvencesi olan çocuklara kitabı sevdirmek,okuma alışkanlığı kazandırmak,çocuklar için kitap seçme imkânı sağlamak üzere,11-16 Kasım arasında "Dünya Çocuk Kitapları Okuma Haftası olarak kutlanmaktadır.

Yaşadığımız zamanda görüyoruz ki;çocuklarımız teknolojinin bize sunduğu akıllı telefon, tablet bilgisayar ve internet oyunlarının bağımlısı haline gelerek sosyal hayattan uzaklaşmaktadır.Üzülerek belirtmek isteriz ki; böyle bir süreç çocuklarımızın gelişimi acısından zararlıdır.Bizde bugün dolayısıyla çocuklarımızı,anne ve babalarımızı bir nebze de olsa bu konuyu ele alarak kitap okumaya ve okutmaya teşvik etmek istedik.

Çocuklarımızın kitapla tanışması,okuması bilginin tadına varması,okul öncesi ve okul dönemi gelişimlerine destek olacaktır.Motor yeteneklerinin hızlanmasına,çocukların erken yaşta kitap okuma alışkanlığı edinmelerine,interaktif olarak iletişime geçebilmelerine yardımcı olacaktır.

Bir kitap ile Ülkemizin her köşesine ulaşıp çocuklarımızın hayatına İZ BIRAKMAK ister misiniz? Size aracı olmak istiyoruz.Saadet Partisi Kadın Kolları "IZ BIRAK Kitap Kampanyası"için kurulacak stantlarımıza,evinizdeki çocuk kitaplarını ulaştırıp bu kervana katılabilirsiniz.16 Kasım'da başlayıp  3 gün sürecek olan stand çalışmasına tüm duyarlı vatandaşlarımızı bekliyoruz.Bu vesile ile dünya çocuk kitapları haftasını kutluyoruz.

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü