Vali Zülkif DAĞLI’nın Sahil Güvenlik Komutanlığı 40. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

Vali Zülkif DAĞLI Sahil Güvenlik Komutanlığı 40. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Mesajı yayımladı. Vali Zülkif Dağlı yayımladığı mesajda şunları söyledi

ETKİNLİK 18.06.2022, 00:07 18.06.2022, 01:35
Vali Zülkif DAĞLI’nın Sahil Güvenlik Komutanlığı 40. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

 Önemli başarıları ve küresel ölçekteki saygınlığıyla Aziz Milletimizin övünç kaynağı olan Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 40. kuruluş yıl dönümünün idraki içindeyiz.

        Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, deniz üzerinde meydana gelebilecek her türlü suç ve acil duruma başarıyla müdahale eden güzide kurumumuz Sahil Güvenlik Komutanlığı, hukukun çizdiği sınırlar içinde kamu düzenini gözeterek büyük bir azim ve sadakatle görevini ifa etmekte ve Yüce Milletimizin daima takdirini toplamaktadır.

        Denizlerimizde güvenlik ve can emniyetinin sağlanması, yasa dışı göç ve kaçakçılıkla mücadele, doğal afetlerde yardım, yasa dışı su ürünleri avcılığı ve deniz kirliliği ile mücadele, stratejik öneme haiz tesislerin korunması ve arama kurtarma görevlerini yerine getiren Sahil Güvenlik Komutanlığımız, sorumluluk sahasında hem ülkemiz hem de dünya için bir güvence olmaya devam etmektedir. 

        İlimizde konuşlanan Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığımız üstlenmiş olduğu görev ve sorumlulukları; nitelikli personeli, üstün harekât kabiliyeti, her geçen gün geliştirdiği teknolojik güç ve donanımıyla bugün olduğu gibi bundan sonra da aynı anlayış ve cesaret ile yerine getirmeye devam edecektir.

        Bu duygularla, Sahil Güvenlik Komutanlığımızın 40. kuruluş yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyor ve değerli mensuplarına çalışmalarında başarılar diliyorum. Milletimizin huzur ve güveni ile ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını esirgemeyen aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 05 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı