Yaz-kış demeden 'can dostları'nın imdadına yetişiyorlar

Canik Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Sokak Hayvanları Gönüllüleri, kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına mama desteğinde bulundu

ETKİNLİK 03.02.2022, 12:03
Yaz-kış demeden 'can dostları'nın imdadına yetişiyorlar

'HERKES SOKAK HAYVANLARINI DÜŞÜNMELİ'
Samsun Mamur Dağı bölgesindeki kar yağışının etkili olduğu yüksek kesimlere sokak hayvanları için yiyecek bırakıldı. Canik Doğa Sporları Gençlik ve Spor Kulübü Sokak Hayvanları Gönüllüleri, kar kalınlığının 60 santimetreyi geçtiği bölgede yiyecek bulmakta güçlük çeken kedi ve köpekler için çalışmalarını sürdürdü. Ekipler kendi imkanlarıyla sokak hayvanları için belirlenen noktalara yiyecek bıraktı. Dernek Başkanı Yasin Karaahmet yaptığı açıklamada, "Sokakta yaşayan can dostlarımızı unutmuyoruz. Bu soğuk havalarda onların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Herkes sokak hayvanlarını düşünmeli. Bizler de bu soğuklarda her zaman olduğu gibi yine sokak hayvanlarını besledik" diye konuştu.

'KIŞIN DAHA DUYARLI OLALIM'
Yurt genelinde etkili olan yoğun kar yağışı ve soğuk hava şartlarının insanlar kadar sokak hayvanlarını da olumsuz etkilediğine dikkat çeken Başkan Karaahmet, "Kış mevsiminde sokak hayvanlarına yardımcı olmak sanılandan çok daha kolay. Vatandaşlarımız, evde yaptıkları yemedikleri yemekleri çöpe atmak yerine plastik kaplara koyarak sokak hayvanlarına verebilir. Elbette, bu yemeklerin bozulmamış olmasına dikkat etmeli ve su desteği vermek de unutulmamalı. Kar nedeniyle yiyecek ve su bulamadığı için ölen her bir hayvanın vebali hepimizin üzerinedir. Kışın daha duyarlı olalım. Bu soğuk havalarda bir sokak hayvanını sahiplenmek ise her şeyden daha önemli" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 30 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı