12 Eylül Darbesinin Yıl Dönümünde Aksaçlılar’dan Açıklama…

12 Eylül 1980 Türkiye’nin karanlık günlerinin başlangıcı olan o kara gün.

GÜNCEL 11.09.2022, 22:13 11.09.2022, 23:09
12 Eylül Darbesinin Yıl Dönümünde Aksaçlılar’dan Açıklama…

50 bin kişinin göz altına alındığı,1 milyon 683 bin kişinin fişlendiği, 50 kişinin idam edildiği,171 kişinin işkencede öldüğü ve hiç unutamadığımız ve hala bir utanç abidesi olarak darbecilerin üzerine yapışan Darbenin içerideki bir numaralı lideri Kenan Evren’in “ Darbe için Şartların oluşmasını bekledik” sözü ve asıl darbenin mimarı olan emperyalist güçlerin en önemli temsilcisi olan dönemin ABD Başkanı Carter'a Ankara'daki Amerikan diplomatik kaynaklarından geçilen "BİZİM ÇOCUKLAR BAŞARDI" cümlesi nasıl bir oyunla karşı karşıya kaldığımızı en net biçimde ifade etmektedir.

Tek suçları Vatanını ve milletini sevmek olan, minarelerimizde okunan ezanlar susmasın, gönderlerimizde dalgalanan Al yıldızlı al bayrak inmesin, Cennet Vatanımız bölünmesin diyen ve 12 eylül darbecilerince bu söylem ve bun yöndeki eylemleri suç sayılan Ülkücü hareketin mensupları, sözde yargılandıkları mahkemelerde, zulmün, haksızlıkların, adaletsizliklerin , gördükleri işkenceler ve aldıkları idam cezaları ile hakka yürüyüşleriyle ölümsüzleşen ülkü devleri olarak tarihteki yerlerini aldılar.

Bu kara günün yıldönümü vesilesiyle, Başta Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ,21. Yüzyılın son Alperen 'o Şehit lider Muhsin YAZICIOĞLU olmak üzere 12 Eylül Darbesi sonucu, idam edilen ve Vatan haini terörist, militan katillerin saldırıları sonucu Şehadete ulaşmış binlerce Ülkücü Şehitlerimizi, Taş Medreselerde solan 'Ülkü Devlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yad ediyorum. Ruhları şad, mekanları cennet efendimize komşu olsunlar

Ahmet BEREKET

AKSAÇLILAR

GENEL BAŞKANI

Yorumlar (0)
19
kapalı
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 07 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı