Adem Şenol; Mermer Silimi Nasıl Yapılır, Aşamaları Nedir?

Mermer Bakımında ev hanımlarının da dikkatini çeken Adem Şenol, Asitler doğal taşlara zarar verdiğini, temizlik için sirke, limon suyu gibi ürünler ve metal temizleyiciler kesinlikle kullanmamak gerektiğini belirtti.

GÜNCEL 04.05.2021, 14:36 05.05.2021, 02:18
Adem Şenol; Mermer Silimi Nasıl Yapılır, Aşamaları Nedir?

Mermer silim nasıl yapılır? Aşamaları ve avantajları neler? Özellikle ev hanımlarının temizlik yaparken nelere dikkat etmesi gerektiğinin altını çizen BNG Mermer Silim Cila A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şenol, Asitler doğal taşlara zarar vereceğinden temizlik için sirke, limon suyu gibi ürünler ve metal temizleyiciler kesinlikle kullanılmaması gerektiğini anlattı.

Mermer temizliği ve bakımı ile ilgili bilgiler veren Adem Şenol, şunları söyledi; “Geçmişten günümüze hemen her binada mermer bir yüzey var. Evlerin mutfak ve banyo tezgâhlarında, işyerlerinin zeminlerinde, duvarlarda ve eski mimari yapılarda bu doğal taşı tüm ihtişamıyla görmek mümkün. Mermer, her ne kadar dayanıklı ve yıllara meydan okuyan bir yapı malzemesi olsa da gözenekli yapısından dolayı leke ve kirleri sünger gibi içine çeker. Mermer silim ise, yüzeylerdeki lekeleri, çizikleri, çatlakları aşınmayı ve matlaşmayı gidermenin en iyi yoludur.”

Mermer bakımı için ev hanımlarına öneri

Mermer bakımı ve temizliği için ev hanımlarına önerilerde bulunan Adem Şenol, verdiği bilgide şunları söyledi;

“Asitler doğal taşlara zarar vereceğinden temizlik için sirke, limon suyu gibi ürünler ve metal temizleyiciler kesinlikle kullanmayınız. Yağ, meyve suyu gibi lekeleri, bekletmeden derhal silmeye özen gösteriniz. Yeni kirlemiş yüzeylerinizi ılık su ve nemli mikro fiber bir bezle hassas bir şekilde ovalayarak siliniz. Ardından da güzelce durulayınız. Mermerlerinizi cilalamak ve korumak için balmumu kullanmayınız. Balmumu, özellikle mermeriniz beyazsa, renk bozulmasına yol açabileceğini unutmayınız. Bunun nedeni, mumun kiri ve tozu içine çekme özelliğidir.”

Profesyonel Mermer Silim Niçin Gerekli?

BNG Mermer Silim Cila A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Şenol, Mermerin hassas olduğunu, sevgi ve bakım isteyeceğini söyleyen Şenol, “Tıpkı arabanıza verdiğiniz değer gibi… Nasıl belli bir kilometre yol gittiğinde performansını artırmak için motor yağını değiştiriyorsanız, mermerinizin de benzer şekilde daha güçlü ve dayanıklı olması için silim ve cilalama işlemlerine özen göstermelisiniz.”dedi.

Doğal taşta bulunan zorlu lekeleri çıkarmanın zor ve uzmanlık gerektiren bir iş olduğunu anlatın Şenol, pahalı taşı yenisiyle değiştirmek masraflı bir iş olduğunu ifade ederek, “Teknik işlerden anlamayan amatörler, kendi mermerlerini parlatmak istediklerinde taşa daha çok zarar verebilmektedirler. Bazen pas ve kir, zeminin derinliklerine kadar nüfuz ederek yüzeyin temizliğini zorlaştırmaktadır. Aşınmalar ise, taşa zarar verir ve yüzey zamanla matlaşır ve kahverengimsi bir renge dönüşür. Aşınmaya maruz kalmış bu pahalı taşı yenilemek ise, anlamsız ve israftır. Mermerinizi leke ve yıpranmalardan kurtaracak tek çözüm; sektöründe bilgi, beceriye ve profesyonel ekipmanlara sahip silim ustalarıdır.” dedi.

Adem Şenol, değerli taşların temizlenmesi, silinmesi ile ilgili yaptığı bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi:

BNG Silim Cila firmamızla anlaşmanız, yaşadığınız ortama değer katacaktır. Sertifikalı ustalarımız, mermerdeki renk değişikliğini çok iyi bilir. Doğru ürün ve yöntemlerle kaybolan parlaklığı geri getirebilir. Zarafeti temsil eden mermer, zanaatkarlarımızın profesyonel dokunuşları ile çekiciliğini daima koruyacaktır.

Ofislerde, Villalarda, Otellerde, Mermer Silim Nasıl Yapılır?

İşyerinizin yüzeylerini sürekli temiz tutmak ve çalışanlarınıza sağlıklı çalışma ortamı sağlamak için düzenli ofis silim ve temizliğine ihtiyacınız vardır. Müşterilerinizde olumlu izlenimler bırakmak istiyorsanız, mermerinizin ve diğer doğal taşların bakımını periyodik olarak yaptırmalısınız.

Donanımlı ve yetenekli BNG Silim Cila ekibimiz, yaşam alanınızda estetik görünüm vermek için güvenlik önlemleri alarak silim hizmetlerini gerçekleştirmektedir.

Profesyonel Mermer Silim Hizmetlerinin Avantajları Nedir? İşte avantajlar

  • Pürüzsüz veya kaydırmaz yüzeyler
  • Çatlak ve oyukların onarımı
  • Dış yüzeyde sıfır çizik
  • Yüzeydeki kaybolmuş rengin ve dokunun geri gelmesi
  • Kısa sürede istenen sonuca gitme
  • Karolar arasındaki harcın temizlenmesi
  • Alanın ambiyansının iyileştirilmesi
  • Mülkün değerini artırma

BNG Mermer Silim Cila A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şenol, mermer, 2000 yıldır saraylara, konaklara ve evlere stil ve şıklık kattığını belirterek son olarak şunları söyledi; “Doğal taşınızın her ne kadar dayanıklı bir yapısı olsa da mermer silim, restorasyon ve doğru bakım yöntemleri ile zeminin ömrünü uzatabilir ve parlaklığını koruyabilirsiniz.”

Yorumlar (1)
fatma koçak 1 yıl önce
Evimin mermer silimlerini yaptırdım çok memnun kaldım gerçekten başarılar dilerim.
18
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 26 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı