Af Yasası Mahkum Yakınları Üzerinde Stres Yaratıyor

Af yasası ve ceza yasası ile ilgili tartışmalar devam ederken bu tartışmalar ve affın sürüncemede kalması mahkum yakınlarını da olumsuz yönde etkiliyor. Af ne zaman çıkar? İstanbul seçimleri öncesinde af çıkar mı? şeklinde araştırmalar devam ediyor.

GÜNCEL 16.06.2019, 16:22 16.06.2019, 19:30
Af Yasası Mahkum Yakınları Üzerinde Stres Yaratıyor

KADINDAN AL HABERİ - Mahkum yakınları af bekliyor. hükümlüler ile ilgili çıkması beklenen ceza indirim yasasının istanbul seçimlerinden sonraya kalabileceği belirtiliyor.

Mahkumlar seçim öncesi umduklarını bulamayacak.

Uzun zamandır tartışılan af yasası ve ceza indirim yasası İstanbul seçim öncesinde çıkmayacak. Ak Parti'den yapılan açıklamalarda ceza yasası ile ilgili çıkacak kanunun detayları henüz belli olmadı. Taslak olarak hazırlanan ceza yasasının yapılan açıklamada bir Ekim sonrasına kalacağı belirtiliyor.

İnfaz yasasında yapılacak değişiklikle,bazı suçlar haricinde, cezasının yüzde 50'sini çeken serbest kalacak. kadın ve çocuklara karşı işlenen suçlar hariç olmak üzere, "kamuoyunun vicdanını sızlatmayacak" suçlarda ceza indirimine gidilmesine yönelik çalışmada sona gelindi. Ceza İnfaz Kanunu'nda (CİK) yapılacak değişikliklerin seçim sonrası Meclis gündemine geleceği, ancak yasalaşma sürecinin 1 Ekim'den sonraya kalacağı belirtiliyor.

Mahkum yakınları ceza evlerinde tutuklu ve hükümlü bulunan yakınları için sosyal medyada etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Mağduriyetlerini dile getirmeye ve seslerini ilgililere duyurmaya çalışan tutuklu ve hükümlü yakınları af veya ceza yasasının bir an önce çıkmasını arzu ediyor.

Uzun zamandır tartışılan af yasası tartışmaları mahkumlar ve yakınları üzerinde de stres yaratıyor.

Kadından al haberi

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 08 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı