Arama Kurtarmada Şefkat Eli Dokunuşu Hayat Kurtarıyor

Doğal afetler gerekli tedbirler alınmadığı takdirde büyük felaketlere yol açabiliyor.

GÜNCEL 26.04.2022, 09:58 27.04.2022, 18:02
Arama Kurtarmada Şefkat Eli Dokunuşu Hayat Kurtarıyor

Doğal afetler gerekli tedbirler alınmadığı takdirde büyük felaketlere yol açabiliyor. Öncesinde gerekli tedbirleri almak ve olası afetlere karşı hazırlıklı olmak daha az hasar ve can kaybı ile sonuçlanmasını sağlıyor. Bu alanda faaliyetlerini büyük özveri ile sürdüren Şefkat Eli Derneği, arama kurtarma aşamasına verdiği önem ile afetzedelerin yanında yer almaktan mutluluk duymaktadır.

Başından büyük bir felaket geçmiş olan ve ruhsal açıdan çöküntü içinde olan kişilere profesyonel bir destek sunulması, daha dayanıklı bir psikoloji içinde olmalarını sağlıyor. Hızlı ve güvenilir bir arama kurtarma daha çok insanın hayata tutunmasındaki en önemli kavramlardan biridir.

Bunun bilincinde olarak sürekli tatbikatlarla dinamik bir ekiple çalışmalarını sürdüren Şefkat Eli, her türlü felakette yardım sahiplerine anında ulaşmayı görev biliyor. Derneğe su kuyusu ve adak kurbanı gibi bağışları ile desteklerini esirgemeyen yardımseverler sayesinde daha çok insana ulaşmak ve onların eksiklerini gidermek motivasyonumuzu artırıyor.

Şefkat Eli Arama Kurtarma Faaliyetlerine Ne Zaman Başlar?

Gerekli durumlarda aciliyeti olan afet bölgelerine anında ulaşma amacını güden Şefkat Eli, yeterli düzeydeki ekibi ile hızlıca olay yerinde bulunmaktadır. Arama kurtarma çalışmalarının başarısını etkileyen hız unsuru tatbikatlarımızın başlıca konusu olmakta ve her defasında nasıl daha hızlı olay yerine ulaşılır konusuna yoğunlaşılmaktadır.

Şefkat Eli ’ne ulaşan her bilgi sonrasında çözüm odaklı ve hızlı performans sergilemek için sürekli olarak bu yönümüzü geliştirmeye çalışıyoruz.

Hangi Felaketler Şefkat Eli Arama Kurtarma Çalışmalarını Kapsamına Giriyor?

Odak noktası insan hayatı olan her türlü felakete karşı hazırlıklı olmayı amaç edinen Şefkat Eli Derneği, ölü ya da diri can kayıplarının anında bulunmasını sağlamak amacıyla daha çok sayıdaki insanın hayatını kurtarmayı planlıyoruz.

İnsanlığın en zor anlarından olan felaketler, birlik ve beraberlik ile üstesinden gelindiği ve yaraların sarıldığı günlerdir. Arama kurtarmanın felaketler sonrası için önemine her defasında değinen Şefkat Eli, kusursuz bir organizasyon ile daha az sayıdaki insanın zarar görmesi sağlanıyor. Gönüllülük esasına dayanan hizmetlerde kurban bağışı gibi birçok katkı faaliyetlerimizin daha çok insanı mutlu etmesini sağlıyor.

Daha detaylı bilgi için www.sefkateli.org.tr adresinden veya 444 33 50 iletişim numarasından derneğe ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı