ASRİAD Samsun Şubesi Görücüye Çıktı!

Kısa adı ASRİAD olan Asrın İşadamları Derneği Samsun Şubesi dernek binasında düzenlenen basın toplantısıyla ilk kez görücüye çıktı.

GÜNCEL 09.11.2018, 16:01
65
ASRİAD Samsun Şubesi Görücüye Çıktı!

ASRİAD Samsun Şube Başkanı Furkan Okudan, kahvaltı sonrasında yaptığı konuşmasında Dijital Türkiye Platformu'nun pilot illerinden birisinin Samsun olması için lobi faaliyetleri gerçekleştireceklerini kaydetti. 
Derneğin faaliyetleri ve Samsun'a yapacakları hizmetler hakkında bilgiler veren Okudan, Samsun ve Türkiye ekonomisinin gelişmesi için önemli adımlar atmak için hazırlıklar yaptıklarını da sözlerine ekledi. 
Okudan, “3 hafta önce genel kurulumuzu gerçekleştirdik. Yeni kurulan bir derneğiz. 17 Kasım'da da açılışımızı gerçekleştireceğiz. Bundan sonraki süreçte Samsun'da iş geliştirme toplantıları ve fuarlar düzenlemeyi düşünüyoruz. Derneğimizin 2019 yılındaki esas ana çalışması dünyada çok konuşulan endüstri 4.0 projesidir. Cumhurbaşkanımız bunun adını değiştirerek, Dijital Türkiye Platformu ismini kullanmaya başladı. Bununla ilgili birçok kuruma talimatlar verildi. Türkiye'de 10 pilot şehir belirlendi. 

Bu 10 ilin 7 tanesi şu an için belirlendi. 3 il hala belli değil. Bu 3 ilden 1 tanesinin Samsun olması için çeşitli girişimlerde bulunup, lobi çalışmalar yapmak istiyoruz. Eğer başarabilirsek bunu devletle ortak bir şekilde yapıp yürütmeyi hedefliyoruz.”

Okudan'ın konuşmasının ardından söz alan ASRİAD Samsun Şubesi AR-GE Komisyonu Başkanı Semih Şener’in sunumuyla toplantı sona erdi. 

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü