Boşanma Davası Avukat Ücreti

Hukuk büroları, TBB tarafından belirlenen asgari avukatlık ücretlerine göre davaları üstlenmekte, davanın içeriğine, şehrine ve detaylarına göre ücreti belirlemektedir.

GÜNCEL 23.03.2022, 19:22
Boşanma Davası Avukat Ücreti

Evli çiftler şiddetli geçimsizlik, fiili ayrılık, zina ve benzeri birçok sebepten ötürü boşanma kararı alır. Bu kararı aldıktan sonra her iki tarafın da menfaatlerini koruyarak boşanabilmesi için boşanma avukatına ihtiyacı vardır. Boşanma davalarında süreç avukat tutmak ve vekalet vermekle başlar. Avukatınız sizin için tüm süreci yönetir, haklarınızı koruyarak sorunsuz boşanmanızı sağlar. Bu süreçte boşanma davası avukat ücreti tarafların en çok merak ettiği konu şüphesiz. Bu konuda Türkiye Barolar Birliği tarafından o yıla özel belirlenmiş olan Avukatlık Asgari Ücret Tarifesine göre ücret verilir. Boşanma avukatları, TBB tarafından belirlenen o yılın asgari düzeyinde ya da daha üstünde fiyat vermekle yükümlüdür. Belirlenen ücretin aşağısında fiyat vermek disiplin suçu olarak yaptırıma bağlanmıştır. BK Hukuk Danışmanlık, Nişantaşı boşanma avukatı ekibiyle boşanmak isteyenleri açıkla bilgilendirmekte, avukatlık ücretleri hakkında net bilgiye sahip olmalarını sağlamaktadır. 

2022 Boşanma Avukatı Ücreti Ne Kadar?

2022 boşanma davası vekalet ücreti asgari 5100 TL olarak belirlenmiş, bu sınırın altına inilmesi disiplin suçu kabul edilmiştir. Nişantaşı hukuk bürosu olarak TBB tarafından belirlenen asgari avukatlık ücretlerine göre davaları üstlenmekte, davanın içeriğine, şehrine ve detaylarına göre ücreti belirlemekteyiz. Boşanma davasının türü, içeriği, süresi ne olursa olsun, hiçbir avukat belirlenen asgari avukatlık ücret tarifesinin altında vekalet ücreti veremez. Bu konuda TBB tarifesine uygun hareket eden hukuk büromuz, müvekkillerin boşanma davalarını kapsamlı inceleyerek çok yönlü bir hukuk süreci başlatır. Boşanma davaları anlaşmalı ya da çekişmeli gerçekleşir. Boşanmanın kapsamı, süresi avukatlık ücretlerini etkileyebilmektedir. Avukatlar asgari düzeye bağlı kalarak daha yüksek seviyelerde vekalet ücretini belirleyebilme hakkına sahiptir.

Boşanma Davası Mahkeme Masrafları

Boşanma davalarında avukatlık ücreti haricinde mahkeme masrafları da söz konusudur. Davanın açılması, nihayete erdirilebilmesi için gerekli olan birçok işlem mahkeme masrafı kabul edilir. Bu masraflar arasında tanık ücreti, mahkeme harçları, yol giderleri ve benzeri farklı masraflar yer alabilir. Nişantaşı hukuk bürosu avukatlarımız, boşanma davanız boyunca sizi bu konuda bilgilendirecektir. 2022 boşanma davası mahkeme masrafları 600 ila 750 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Bu masraf dava süresince boşanmanın içeriğine göre artış gösterebilir. Nişantaşı boşanma avukatı ekibimiz, davanızı üstlendiğinde süreç, ücret ve masraflar hakkında size net bilgiler verecektir.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 30 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı