banner178

Büşra Tuğrul: Oltu isminin verilmesini ben teklif ettim

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin gururu TOGG üretime başladı. TOGG her Türk'ün gurur ve sevinç kaynağı olurken siyah rengine OLTU isminin verilmesi Oltuluları daha çok gururlandırdı.

GÜNCEL 10.11.2022, 00:46 10.11.2022, 23:16
Büşra Tuğrul: Oltu isminin verilmesini ben teklif ettim

Togg'un tanıtım renklerine verilen isimlerin arasında Oltu'nun yer alması yurt içinde ve dışında yaşayan Oltuluları sevindirdi. Atatürk Üniversitesi,Türkiye Cumhuriyeti'nin yerli otomobili TOGG’un renklerinden birine Oltu ismi verilmesine yönelik teşekkür mesajı yayınladı.

Mesajda, "Üretiliş fikrini, emrini ve nihayet varlığını Sayın Cumhurbaşkanımızdan, renklerini Anadolu’muzun eşsiz güzelliklerinin ilhamı ile alan yerli ve millî otomobilimiz TOGG’un, tanıtım renklerinden birini de Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı şehir olan Erzurum’un Oltu’suna atfen alması, tüm Erzurumlu hemşehrilerimiz ve hassaten Atatürk Üniversitesi için büyük bir sevinç vesilesi olmuştur." denildi.

Diğer taraftan Cumhurbaşkanı yakın korumalığını yapan Büşra Tuğrul Sosyal medyada iddialı bir paylaşımında bulundu. TOGG’un renklerinden birine Oltu isminin verilmesi TEKLİFİNİ kırmayarak kabul eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Büşra Tuğrul'un mesajı şöyle:

Kaynak: Kadından Al Haberi
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı