Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Samsun İl kongeresi için kente geldi ve kendisini bekleyen vatandaşlara seslendi: ''Metal yorgunluğu yok...Diriliş hareketi yeniden başladı. Samsun Üniversitesi kurulacak dedi...''

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da

Samsun'da Partisinin 6.Olağan İl kongresinde önce toplanan vatandaşlara hitaben konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Metal yorgunluğu artık yok. Diriliş hareketi yeniden başladı. Samsun Üniversitesi kurulacak...'' dedi. Erdoğan Afrin konusuna da değinerek; Suriye'ye kaçtılar kovaladık. Afrin'de, Fırat Kalkanında inlerine girdik. Cumhurbaşkanı 2019 seçimleriyle de ilgili olarak Samsun'a en ön sıralarda olması yakışı açıklamalarında bulundu.

Cumhurbaşkanı Samsun'a geldi

Cumhurbaşkanı erdoğan partisinin il kongresine katılmak için Samsun'a geldi. Çarşamba havaalanına inen Erdoğan protokol tarafından karşılanarak, daha sonra kongrenin yapılacağı Tekkeköy ilçesinde yer alan Yaşar Doğu Spor salonuna geçti.

Erdoğan yağmur altında bekleyen vatandaşlara seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti milletvekilleri ve teşkilat üyeleri de yanında yer aldı. Daha sonra Yaşar Doğu Spor salonun önünde bekleyen vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan,  "Bu yıl kurak bir yıl geçirdik. Şimdi de Nisan yağmurları bize sinyaller veriyor. Rabbim rahmetinden bizleri rahmetiyle tecelli etsin inşallah'' dedi. Ardından rabia işaretini yaparak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Neydi rabiamız; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Birileri bunu öğrenmemiş olabilir. Bay Kemal diyor ki; 'bu bir terör örgütünün işaretidir.' Ey gidi Kemal ey, nerelerde dolaşıyorsun sen. Bunun izinde tek millet var, tek bayrak, tek vatan, tek devlet var. 780 bin kilometre kareyle tek vatan. Vatanımızı bölemeyecekler, böldürtmeyeceğiz. İnlerine kadar kovalayacağız. Kovaladık mı, Gabar'da kovaladık, Cudi'de kovaladık, Tendürek'te kovaladık. Bestler Deresi'nde kovaladık, kovalamaya devam ediyoruz. Suriye'ye kaçtılar. Yine kovaladık. Fırat Kalkanı ile kovaladık, Afrin'le kovaladık. Artık metal yorgunluğu yok. Afrin'le birlikte şimdi diriliş hareketi yeniden başladı. Bizi bölmek isteyenlere karşı bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep beraber kardeş olacağız ve Türkiye olacağız" diye açıklamalarda bulundu.

Metal Yorgunluğu yok

Elverişssiz hava koşullarına rağmen salon çevresinde bekleyen kalabalığa yaptığı konuşmayı sürdüren Erdoğan, "Artık metal yorgunluğu yok, Afrin'le beraber şimdi diriliş haraketi yeniden başladı. Birileri Türkiye darbe yapmaya kalkarken Samsun dimdik ayakta durdu. F-16'lara, tanklara, toplara karşı dimdik ayakta durdu Samsun ve Allah nusretini gönderdi. Şimdi Mart'a hazırlanıyoruz önemli bir yerel seçim var. Arkasından Kasım'da parlamento ve Cumhurbaşkanlığı seçimi var... Hazır mıyız? Şimdi öyleyse durmak yok yola devam" dedi.

Samsun Üniversitesi kurulacak

Samsun'a 22 katrilyon yatırım yaptıklarını belirten Erdoğan, ''Çünkü Samsun kurtuluşun şehri'' dedi... Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun Üniversitesinin kurulacağı'nı da Samsun'lulara müjdeledi. Konuşmalarına Samsun şehir hastanesinin ihalesinin devam ettiğini ve samsunlu çiftçilere 15 yılda yapılan tarımsal destekleri hakkında açıklamalarda bulunarak devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER