Cumhuriyet Gazetesine Kınama...

Cumhuriyet Gazetesinin  geçtiğimiz gün sayfalarında yer verdiği bir makaleye yönelik kınama yazısı yayınladı.

GÜNCEL 15.01.2019, 15:48 15.01.2019, 16:09
59
Cumhuriyet Gazetesine Kınama...

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan yaptığı yazılı açıklama ile Cumhuriyet Gazetesinin  geçtiğimiz gün sayfalarında yer verdiği bir makaleye yönelik kınama yazısı yayınladı.

Cumhuriyet Gazetesine Kınama...

Sinan Burhan kınama yazısında şu ifedelere yer verdi

Yaptığı haberler ve attığı manşetlerle tepki toplamaya devam eden Cumhuriyet Gazetesi yine başörtülülere yönelik çirkin ithamlara yer vermiştir. Sayfalarında yer verdiği bu ahlaksız ve çirkin ifadeleri AYD olarak kınıyoruz. 
Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan Cumhuriyet Gazetesini Kınadıklarını belirterek şunları söyledi.

"Cumhuriyet Gazetesi geçtiğimiz gün sayfalarında yer verdiği bir makale ile yine başörtülü kardeşlerimizi derinden üzen, ahlaksız ve çok çirkin ifadelere yer vermiştir. (Sümerler döneminde zengin ailelerin ilk kızlarını kötü işler(fa....lik) için tapınaklara verdiğini, ve bu kızların başörtüsü taktığını!!! ) iddia ederek başörtüsü takan muhafazakar dini hassasiyetten dolayı örtünen kadınlara saldırma cürretinde bulunmuştur. Bu tür yakıştırmaları kabul etmiyor şiddetle kınıyoruz. Bu ifadeler toplumu ayrıştırmak, kin ve nefret tohumları ekmekten başka bir şeye hizmet etmemektedir. Araştırmacılıkta dibe vuran bu saçmalıklardan dolayı muhatapları özür dilemeye davet ediyor, birkez daha kınadığımızı ifade etmek istiyorum. 

Dilek Öztürk

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü