Duruşma Salonunda Etek Boyu Tartışması

İstanbul Anadolu Adliyesi'nde görülen bir işe iade davasının duruşmasına hakim ile avukat arasında yaşanan 'etek boyu' tartışması damga vurdu.

GÜNCEL 29.05.2019, 14:18
Duruşma Salonunda Etek Boyu Tartışması

Duruşma salonunda  hakimle kadın avukatın etek boyu tartışması

2. İş Mahkemesi'nde görülen bir işe iade davası duruşmasında, kadın Avukat Tuğçe Çetin beyanda bulunacağı sırada mahkeme hakimi, avukatın etek boyunun 15 santimetre yukarda olduğunu ve bu hali ile avukatlık mevzuatına aykırı davrandığını savundu.

Mahkeme hakimi bununla da yetinmeyerek, davacı avukatı Dorukcan Davutoğlu’na, meslektaşının etek boyu hakkında fikrini sordu. Davalı avukatı Davutoğlu ise, “Özgürlük alanı ile ilgilidir. Müdahale edilmemesi gerekir” dedi.

Hakim daha sonra adliyenin yazı işleri müdürünü duruşma salonuna çağırdı ve ona da etek hakkında fikrini sordu.

Avukatın eteğinin fotoğraflanmasını istedi

Daha sonra hakim, avukatların kısa değerlendirilmesinin aynı olmayacağı iddiasıyla baro başkanlığına bildirmek üzere etek boyunun fotoğrafının çekilmesini istedi. Avukat Tuğçe Çetin ise bunu reddetti. Tüm bu ifadeler ise tutanağa geçti.

Mahkemenin ardından avukatlar yaşananları ve tutanağı sosyal medyadan paylaştı. Büyük tepki çeken olay sonrası İstanbul Barosu’na bağlı avukatlar Kartal Adliyesi’ne akın etti.

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı