Facebook markalı içeriklerini güncelliyor

Sosyal medya Facebook markalı içerik politikalarını güncelliyor. Facebook'ta markalı içerik yayını yapanların işleri biraz daha zorlaşacak. Yani birazda para veren düdüğü çalacak aslında. Ancak, çocukları kötü alışkanlıklara sevk edecek ürün içeriklerinin kaldırılması güzel.

GÜNCEL 19.12.2019, 16:11
Facebook markalı içeriklerini güncelliyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olarak bilinen Facebook, markalı içerik politikalarında güncellemeler yaptığını açıkladı.

Eylül ayında zayıflama çayları ve benzer ürünlerin reklamlarının 18 yaş altına gösterilemeyeceğini açıklayan Facebook, topluluğunun güvenliğini artırmak için yeni yılda atılacak adımlarını duyurdu.

Facebook ve Instagram platformlarını bünyesinde barındıran Facebook şirketi, markalı içerik politikalarını reklam politikalarına paralel olacak şekilde güncelleme yaptı. Yapılan güncelleme kapsamında alkol, tütün, silah, sağlık takviye ürünleri gibi belirli kısıtlanmış malların tanıtımıyla ilgili daha belirgin kurallar koyacağını açıkladı.

Güncellemelerle birlikte markalı içeriklere de aynı kural uygulanacak. Zayıflama ürünleri gibi ürünlerin tanıtımını yapan markalı içerikler için özel kısıtlar getirilecek. Bu güncellemelerle birlikte Facebook, içerik üreticilerine gönderilerinin görüntülenmesine yaş sınırı getirme olanağı gibi yeni araçlar sunacak.

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 14 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı