banner178

Ferrero Nedir, Neler Üretir,ürünleri nelerdir,nerededir?

Ferrero Group hakkında web siteleri İtalya’da ve tüm dünya genelinde mevcuttur. Ferrero Grup, ferrero fındık veya Ferrero Türkiye nedir? Ferrero neden kuruldu? Türkiye'de Ferrero neler yapmaktadır?

GÜNCEL 17.07.2022, 14:57
Ferrero Nedir, Neler Üretir,ürünleri nelerdir,nerededir?

Ferrero Grup, ferrero fındık veya Ferrero Türkiye hakkında bilgi edinmek isteyen insanlar doğru bilgilere ulaşmak için araştırıyor. Peki Ferrero nedir? Ferrero fındık veya ferrero fındık Türkiye'de neler yapmakta, neler üretmektedir? Ferrero Türkiye'nin nerelerinde şubeleri bulunmaktadır?

Ferrero Türkiye, 1999 yılında, grubun önde gelen markaları NUTELLA®, Kinder Surprise, Ferrero Rocher’i Türk tüketicisiyle buluşturmak amacıyla kuruldu.

Türk fındığının en önemli alıcılarından biri olarak Türkiye yatırımına hız veren Ferrero, 2013 yılında Manisa fabrikasını açmasının ardından fabrikayı grubun en önemli üretim tesislerinden biri haline getirdi. 2014 yılında ise  Oltan Gıda’yı satın alarak Ferrero Fındık’ı kurdu. Böylece Türk fındığının işlenmesi, mamül ve yarı mamül hale getirilmesinde de önemli hale geldi.Dünyada eşine az rastlanan fındık siloları inşa ediliyor.


 
Michele Ferrero Dünya markası olmuş çikolata-fındık ezmesi Nutella 'nın kurucusu İtalyan iş adamıdır. İtalya'nın Piyemonte bölgesindeki Alba kasabasında yaşayan annesi Piera ve babası Pietro Ferrero'nun 1946 yılında bir pastaneden fabrikaya dönüştürdüğü markayı dünya devi haline getirmeyi başarmış olan Ferrero kurduğu Ferrero Grubu halihazırda, şekerleme ve çikolata alanında dünyanın 4. büyük üreticisi konumuna getirmiştir. Başta ünlü çikolata-fındık ezmesi Nutella olmak üzere Kinder ve Ferrero Rocher çikolataları gibi ürünlerin üreticisi olan Ferrero Grubu 'nun sahibi Michele Ferrero, Monte Carlo'daki evinde 14 Şubat 2015'te 89 yaşında ölmüştür.
Ferrero Grubu 

1940’lı yıllarda İtalya’nın Piyemonte bölgesinde bir aile şirketi olarak kurulan Ferrero Grubu, Yaklaşık 39 bin çalışanı olan Ferrero Grubu, bünyesindeki 107 şirket ve 32 üretim tesisi ile 170’in üzerinde ülkede faaliyetlerini devam ettiriyor.

Ferrero Fındık, Ferrero'nun tüm fındık faaliyetlerini bünyesinde barındıran Ferrero Fındık Şirketi'nin bir parçası olarak faaliyet gösteriyor. Ferrero Fındık, binden fazla çalışanı ile kurulduğu 2014 yılından bu yana Türk fındık sektörü için uzun vadeli bir stratejik ortak ve işveren olarak değer yaratıyor

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı