İlk Parti Samsun İl Başkanı Gökhan Cıgalı, Muhsin Yazıcıoğlu'nu vefatının 12. yılında Andı

İlk Parti Samsun İl Başkanı Gökhan Cıgalı, BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşları, ölümlerinin 12. yıl dönümünde andı.

GÜNCEL 25.03.2021, 13:53 25.03.2021, 14:10
İlk Parti Samsun İl Başkanı Gökhan Cıgalı, Muhsin Yazıcıoğlu'nu vefatının 12. yılında Andı

Muhsin Yazıcıoğlu'nu, vefatının 12. yılında rahmetle anan İlk Parti Samsun İl başkanı Gökhan Cıgalı, Muhsin Yazıcıoğlu'nun aramızdan ayrılışının 12. yılı olduğunu, 12 yıl önce "uçak kazasında hayatını kaybettiğini, Vatan ve millet sevdalısı bir lider olan Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının şaibeli ölümünün ardından 12 yıl geçmesine rağmen hala ölümlerine ve kazaya ilişkin sır perdesinin kaldırılmadığına işaret etti.

İlk Parti Samsun İl Başkanı Gökhan Cıgalı, Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlunun 12. ölüm Yıldönümüne ilişkin yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: , 

"Siyaset hayatı boyunca demokrasinin, hak ve adaletin yanında duran, vatan ve millet sevdalısı, dava adamı, Anadolu’nun yiğit evladı MuhsinYazıcıoğlu'nu vefatının 12. yıl dönümünde rahmetle anıyorum."

Muhsin Yazıcıoğlu Kimdir?

Muhsin Yazıcıoğlu' 31 Aralık 1954 günü Şarkışla'nın Elmalı köyünde doğdu.. İlk ve orta öğrenimini Şarkışla'da yaptı. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ni bitirdi. Muhsin Yazıcıoğlu 2 çocuk babası idi.

1968 yılında Şarkışla'da Genç Ülkücüler Hareketi'ne katıldı.1972 Yılında üniversite eğitimi için geldiği Ankara'da  Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nde görev aldı.. Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcılığı ve daha sonra Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yaptı. 1978 yılında faaliyete geçen Ülkücü Gençlik Derneği'nin de kurucu Genel Başkanı oldu. 1980 yılına kadar Milliyetçi Hareket Partisi'nde Genel Başkan Müşavirliği görevinde bulundu.

12 Eylül 1980 Kenan Evren Darbesiyle birlikte sonra MHP ve Ülkücü Kuruluşlar Davası'nda yargılandı.  7,5 yıl Mamak Cezaevi'nde yattı. Cezaevinden çıktıktan sonra, cezaevindeki ülkücüler ve onların ailelerine yardım amacıyla kurulan Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın başkanlığında sunuldu. Yazıcıoğlu, 1987'de Milliyetçi Çalışma Partisi'ne (MÇP) girdi ve Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı. 20 Ekim 1991 Milletvekili Genel Seçimlerinde, Refah Partisi (RP), Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) ve Islahatçı Demokrasi Partisi'nin (IDP) oluşturduğu ittifak bünyesinde milletvekili adayı adayı ve Sivas'tan milletvekili seçildi.

Yazıcıoğlu, 7 Temmuz 1992'de, 5 milletvekili arkadaşı ile beraber MÇP'den ayrılarak 29 Ocak 1993'te, Büyük Birlik Partisi'ni (BBP) kurdu ve partinin Genel Başkanı oldu.

22 Temmuz 2007 seçimlerinde Sivas'tan bağımsız milletvekili olarak TBMM'ye girdi ve seçimlerden önce bıraktığı BBP Genel Başkanlığına tekrar seçildi.

25 Mart 2009 tarihinde, Kahramanmaraş mitinginden Yozgat-Yerköy mitingine hareket etmek üzere içinde bulunduğu helikopter bilinmeyen bir sebepten dolayı düştü. Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümü hala araştırılmaktatır.Yazıcıoğlu'nun ölümü üzerindeki sır perdesi hala kaldırılmış değildir. Yazıcıoğlu'nun suikaste uğradığı yönünde büyük deliller bulunmaktadır.

Yorumlar (0)
1
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı