İşçilerinin Mali ve Sosyal Hakları Konusunda Toplu İş Sözleşmesi İmza Altında

Yakakent  Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası Arasında Belediye İşçilerinin Mali ve Sosyal Hakları Konusunda Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı.  

GÜNCEL 05.01.2019, 14:51 05.01.2019, 15:22
135
İşçilerinin Mali ve Sosyal Hakları Konusunda Toplu İş Sözleşmesi İmza Altında

Yakakent  Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında belediye işçilerinin mali ve sosyal hakları konusunda toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yakakent  Belediyesi  ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan Toplu iş sözleşmesi karşılıklı anlaşma  ile sonuçlandı. Yakakent Belediyesinde yapılan imza törenine Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA, Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, Şube Sekreteri Arif ÇELİK’in yanı sıra mali hizmetler müdürü Ayşin HOPAÇ İşyeri Sendika Temsilcisi Banu Han TOSUN katıldı. 

YAKAKENT BELEDİYESİNDE YENİ YIL MUHTEŞEM  BAŞLADI...

Belediye başkanı Hüseyin KIYMA "çalışanlarımızla aile gibiyiz güzel yakakentimizi birlikte yönetiyoruz belediyemizin imkanları neticesinde çalışanlarımızın emeğini göz ardı edemeyiz görev yaptığım sürece şirket çalışanları dahil olmak üzere çalışanlarımız maaşlarını zamanında alnının teri kurumadan almıştır dedi"

YAKAKENT BELEDİYESİNDE %72 ZAM...

Şube Başkanı Ziya Uzun  "Öncelikle Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’ya ve komisyona yürekten teşekkür ediyorum. İşçi arkadaşlarımız adına sevindirici bir anlaşmaya vardık Yapılan bu anlaşma ile çalışan arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha bir çok konuda karşılıklı hoşgörü ve uzlaşı içerisinde görüşmeleri neticelendirdik. Yeni yılın ilk günlerinde işçi arkadaşlarımız yapılan sözleşme neticesinde enflasyona yenik düşmedi. Çalışanların yüzünü güldüren bu Toplu iş sözleşmesi üye arkadaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun." diye konuştu.
Uzun; Yakakent  Belediyesin de çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesinin iki yıl geçerli olduğunu, işçi arkadaşlarımızın alacağı yevmiyelere ve diğer mali sosyal haklara iki yılda toplam %72 oranında zam yapıldığını belirterek 2019 yılı için  yevmiyeye  %32 sosyal pakete %5  2020 yılı için ise yine aynı oranda artış sağlandığını belirtti. toplamda %72 gibi bir artış oldu işçi arkadaşlarımızın yüzlerini güldüren toplu iş sözleşmesinin sonucları itibari ile hayırlı olmasını diliyorum dedi.

Dilek ÖZTÜRK
 

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü