İsmail Küçükkaya'nın Moderatörlük Şartları

İsmail Küçükkaya, FOX TV’nin konuk olduğu ana haberinde, Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında pazar günü gerçekleştirilecek ortak canlı yayın programını sunmanın kendisi için gurur verici olduğunu belirtti.

GÜNCEL 11.06.2019, 14:57
İsmail Küçükkaya'nın Moderatörlük Şartları

İsmail Küçükkaya'dan iİki şart

Küçükkaya, “Herhangi adaydan birisi benim adımı söylerse çıkamam. Mesela sadece Ekrem İmamoğlu söylerse veya sadece Binali Yıldırım adımı söylerse ben onu kabul etmem.İki partinin de benim için onay vermesi gerekir. Bu şartlar gerçekleşirse o zaman görevi kabul ederim” ifadelerini kullandı.

Ak Partili Mahir Ünal ve CHP'li Engin Altay, Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım arasında yapılması planlanan ortak yayınla ilgili açıklama yaparak, İki tarafın da imzaladığı protokolde, tarihi yayın 16 Haziran Pazar günü saat 21:00'da Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nde, programın moderatörlüğünü ise gazeteci İsmail Küçükkaya yapacak.

PROTOKOL ŞÖYLE:

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay tarafından imzalanan o protokol şöyle:

1- Cumhur ittifakı adayı Sayın Binali Yıldırım ve Millet İttifakı adayı Sayın Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 21:00’da canlı yayında bir araya geleceklerdir.
2- Canlı yayın tüm kanallara açık ortak yayınla yapılacaktır.
3- Canlı yayının moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya yapacaktır.
4- Moderatör her bir adaya eşit soru ve eşit süre ilkesine göre sorular soracaktır.
5- Canlı yayın Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nden gerçekleştirilecektir.
6- Canlı yayın AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi tarafından görevlendirilmiş ortak bir ekip tarafından gerçekleştirilecektir.

ERKEM İMAMOĞLU İLK AÇIKLAMASINI YAPTI

Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından açıklama yapan ve rakibi Binali Yıldırım’ı etiketleyen İmamoğlu “16 Haziran Pazar günü saat 21.00'de İsmail Küçükkaya moderatörlüğünde sizinle İstanbul'u tüm yönleriyle konuşmaktan büyük keyif alacağım. Başarılar dilerim ” ifadelerini kullandı.

İSMAİL KÜÇÜKKAYA KİMDİR?

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın canlı yayına çıkma kararının üzerine moderatörlük yapacağının açıklanmasının ardından araştırılan isimler arasında yer alan İsmail Küçükkaya’nın kim olduğu, nereli olduğu araştırma konusu oldu.

İsmail Küçükkaya Gazeteci ve sunucudur. Aslen Kütahya doğumlu olan İsmail Küçükkaya, ilk ve orta öğrenimini Kütahya'da okudu. Üniversite öğrenimini Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölümünde tamamlayan İsmail Küçükkaya, kariyerine 19910 yılında Hürriyet Gazetesi’nde başladı. Muhabirlik tecrübesi ile birlikte, Sabah ve Star gazetelerinde de görev alan Küçükkaya, 2000 yılında Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmaya başladı. 2003 yılında köşe yazarlığını da sürdürerek SkyTürk TV'de Ankara temsilcisi olarak çalışmaya başladı.

2005 ila 2008 yılları arasında Akşam Gazetesi'nin Ankara temsilciliğini yürüten Küçükkaya, Akşam Gazetesi’nde genel yayın yönetmeni olarak çalışırken, Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı olaylarının ardından görevinden alındı. Küçükkaya, 2008 yılında “Cumhuriyetimizi Dair” ve 2012 yılında “Cumhuriyet'in İlk Yüzyılı” adlı iki kitap yazdı. Küçükkaya, FOX TV’de yayınlanan Çalar Saat programını sunmaya devam etmektedir.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı