Kuranı Kerimler Kadifeyle Kaplandı

Kuran-ı kerimin kadife kaplaması geçmeli ve yapıştırmalı olarak iki şekilde yapılıyor.

GÜNCEL 03.01.2019, 16:20 15.01.2019, 14:59
288
Kuranı Kerimler Kadifeyle Kaplandı

Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'in uzun yıllar korunması için gerek cilt ve gerek ise sayfa özelliklerinin kaliteli olması için kaliteli çalışmalar yapıyoruz. Kuran-ı Kerim'in zamanla yıpranma tehlikesine karşı öncelikle dış kapak kısmının kadife ile kaplanmasını sağlayarak dış etkenlerden gelecek olumsuzluklara karşı koruyoruz. Aynı zamanda kadife kaplı Kuranı kerim olmasından dolayı da kolay kullanım özelliği de sunuyoruz. Kadife kapların çeşitli renkleri mevcut olup hangi renkler tercih edilirse o renkler ile ilgili kadife kaplamalarını yapıyoruz. Bilindiği gibi kuran-ı kerim farklı boy ve ebatlarda olabiliyor. Hangi boy ve ebatlarda olursa olsun kuran-ı kerimin ebatlarına göre kadife kaplar tasarlanarak önlü ve arkalı olacak şekilde kaplama işlemi sağlıklı bir şekilde yapılıyor.

Kuran-ı Kerimin Kadife Kaplaması Nasıl Yapılıyor?

kadife kapli kuran detay

Kuran-ı kerimin kadife kaplaması geçmeli ve yapıştırmalı olarak iki şekilde yapılıyor. En çok tercih edilen kaplama sistemi geçmeli kaplama olmasından dolayı en çok üretilen ve yapılan kaplama olarak biliniyor. Geçmeli kaplama sisteminde kuran-ı kerimin ön ve arka kapaklarının ebatlarında kadife kumaşların kesimi yapılarak ön ve arka kapakların bu kesimlerin içine geçecek şekilde dizayn ediyoruz. İstenildiği zaman bu kadife kumaş çıkarılarak yıkanabiliyor ve temizliği yapıldıktan sonra yeniden takılabiliyor. Bir diğer kaplama şeklimiz ise yapıştırmalı kaplamadır. Adından da anlaşılacağı üzere yapıştırma usulüne göre kaplama yapıldığı için bu kadife kaplamaların çıkarılması mümkün olmuyor. Bu nedenle yapıştırma yöntemi fazla tercih edilen bir yöntem değildir. Yapıştırmalı kaplama kuran-ı kerimin tüm bölümünün kadife kumaşlar ile yapıştırılmak sureti ile kaplamasını içeriyor.

Kuran-ı Kerim Kadife Kaplama Fiyatları

Kuran-ı Kerim kadife kaplama fiyatları kitabın boyutlarına kullanılacak kadifenin kalitesine göre değişiklik gösteriyor. Ancak hangi kaplama şekli olursa olsun bu kaplama fiyatları arasında büyük farklar söz konusu değildir. Her keseye uygun fiyatlar ile kaliteli bir şekilde Kuran-ı kerim kadife kaplama işlemleri yapıyoruz. Zamanla yıpranan kadife kaplamalar tarafımıza getirilerek yenisi ile değiştiriyoruz. Kadife kaplamanın en önemli özelliği kuran-ı kerimin korunması ve yıpranmamasını sağlamasıdır. Bu nedenle son zamanlarda birçok kişi kutsal kitabımızın kadife kaplamalar ile korunmasını sağlayarak uzun süre kullanımını sağlıyor.

Detaylar İçin, https://www.cagrihacumre.com/Kadife-Kapli-Kuran-i-Kerim

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü