Mahkum Yakınları Açıkladı: Af mı Ceza İndirimi mi?

Kader mahkumları af değil ceza indirimi istediklerini açıkladı. Kader Mahkum yakınları bir bildiri şeklinde hazırlanan metinde istek ve taliplerini dile getirdi.

Mahkum Yakınları Açıkladı: Af mı Ceza İndirimi mi?

Mahkum yakınları ve aileleri af değil ceza indirimi istediklerini duyurdu. Mahkum yakınları tarafından yapılan basın açıklamasında; Son olarak yapılan düzenlemenin af olmadığını bir ceza indirimi olduğunu yeniden yargılama mümkün olmadığını milyonlarca dosya olduğunu Uzun süreler alacağını ifade eden hükümet yetkilileri, bu insanları topluma kazandırmak için yapmış oldukları çalışmayı seçimden önce vermesini talep ediyoruz." deindi.

Neden Ceza İndirimi İstiyor?

Mahkum yakınları tarafından kaleme alınan istek ve önerilerden oluşan bildiride;  Eski Ceza İnfaz Sistemine Göre 20 Yıl Ceza Alan Bir Vatandaş 8 Yıl Ceza Yattıktan Sonra Topluma kazandırıldığı belirtilerek; "Zaten Bir İnsanı Topluma Kazandırmak İstiyorsanız 5 Yıldan Sonra Asla Kazandırmasınız Cezaevinde Suç Makinası Haline Gelir. Devlet Suçu Önlemek İçin Ülkede İş Potansiyeli Ve Ekonomik Refahı Oturtturmak Zorunda Aksi Taktirde Suçu Ve Suçluyu Engelleyemez." denildi.

Hain terör örgütü fotocular Türkiye’ye darbe hazırlığını 1 günde hazırlamadıklarını, ülkenin her birimine adamlarını yerleştirerek vatandaşları ve hükümeti her alanda zora sokmak istediklerini belirten mahkum yakınları; Yargıda yaptıkları tahribat milyonlarca dosyaların birikmesine sebep oldu hiç incelemeden verilen kararlar polislerin delil bulmadan mahkemeye çıkarmaları işkence altında suç kabulü bunların başlıca sebepleri. Milliyetçi hareket partisi hükümete yapılan darbe hain saldırıdan hemen sonra hükümete destek çıktığı gibi ülkenin en büyük sorunu daha önceden tespit edip kader mahkûmlarına ceza indirimi verelim onları topluma kazandıralım diyerek aslında kanayan bir yaraya parmak basmıştır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “erken seçim ülkeyi ekonomik krize götürür” demesinin hemen ardından ülkedeki sorunu gören Devlet Bahçeli’nin “erken seçime gidelim” sözü ardından erken seçime gidilip ülke refaha kavuşturulmaya çalışıldığını ifade eden mahkûm yakınları; “Devlet bahçeli ülkenin kanayan yarası olan kader mahkumları ile alakalı konuyu seçim beyannamesi içine koyarak hükümetten destek istemektedir. Bizlerde mahkûm aileleri olarak bunun seçimden önce olmasını talep ediyor. Ve seçimden önce olursa ülke kazanacak gençler kazanacak. Çocukların yüzleri gülecek. Çizgi film izlemesi gereken ufak çocuklar babalarının gelmesi için haber kanalı izlemekten bıktılar. Bu düzenlemenin olmasını istiyoruz Allah affedicidir affetmeyi sever ve affedenleri sever. Bu konu gündeme geldikten sonra mahkûmlar içeride yatamayacak duruma gelmiştir. Hükümetten bir an önce haber bekleyen mahkûmlar içeride psikolojisi bozulmuştur.” dedi.

Fetocu hakim savcılar yargıladıkları sanıklarla yani kader mahkumları ile aynı ceza evindedir fotocuların içeride suni isyanlar yaparak adli mahkumlara zarar verip yada onları kandırıp tüm cezaevlerinde isyan çıkmasından ötürü endişe duyuyoruz.

Kader mahkûmu aileleri olarak vicdanlara seslenmek istiyoruz!

Hakim savcımı suçlu sanık mı ?

İkisi aynı cezaevinde nasıl olur ?

Son olarak yapılan düzenlemenin af olmadığını bir ceza indirimi olduğunu yeniden yargılama mümkün olmadığını milyonlarca dosya olduğunu Uzun süreler alacağını ifade eden hükümet yetkilileri, bu insanları topluma kazandırmak için yapmış oldukları çalışmayı seçimden önce vermesini talep ediyoruz. Her özgür bireyin bir mahkum adayı olduğunu unutmamasını, Empati yapmalarını rica ediyoruz. 18 yaşındaki bir gence fetocu hâkim savcılar delil belirtmeksizin 20 yil ceza verdiler kısacası diri diri toprağa gömdüler. Polisi, hâkimi, savcısı, Yargıtayı, Fetocu olan bir sistemde vatandaşın itiraz hakkı dahi olamaz.

Şimdi hükümet yetkilileri bunu tespit ettiler ve bir çalışma yaptılar bu çalışma af değil ceza infaz düzenlemesidir.

KAYNAK: KAPSAMHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat
Murat - 3 ay Önce

Mahkum yakınları kim oluyor tam olarak, katillerin, hırsızların, dolandırıcıların, gaspçıların, torbacıların, tacizcilerin yakınları herhalde? Onlar nasıl ki zarar verdiler şimdi de öyle cezalarını çekecekler!

Hatice Reyhan Bayraktar
Hatice Reyhan Bayraktar - 3 ay Önce

Fetonun en büyük darbesi adalettir fetocu hakim ve savcıların verdiği kararları kabul etmiyoruz TOPLUMSAL BARİŞ İÇİN seçimden önce ceza indirimi yasası gündeme gelmelidir

Hatice Reyhan Bayraktar
Hatice Reyhan Bayraktar - 3 ay Önce

Fetonun en büyük darbesi adalettir fetocu hakim ve savcıların verdiği kararları kabul etmiyoruz TOPLUMSAL BARİŞ İÇİN seçimden önce ceza indirimi yasası gündeme gelmelidir

Gülay kurt
Gülay kurt - 3 ay Önce

EŞİT YASA EŞİT ADALET İSTİYORUZ 11 AYDIR HER GÜN Bİ UMUTLA UYANIYORUZ ÇOCUKLARIMIZ BABASIZ BÜYÜYOR SN BÜYÜKLERİM DUYUN ARTIK FERYATLARIMIZI

Mahkum annesi
Mahkum annesi - 3 ay Önce

Lütfen bize 11 ay önce bir söz verildi ne olur seçimden once tutun sözünüzü

ercan telci
ercan telci - 3 ay Önce

tekrar yargilama hic bir delilsiz yatan masumlara tekrar incelensin zor deyil

Hasan
Hasan - 3 ay Önce

Fetöcü hakim savcı polis üçgeninde binlerce insan ceza evlerine dolduruldu bunu devleti yönetenler en iyi bilenler dur nitekim sayın Cumhur başkanı fetöcüler bizi kandırdı bizi af edin demiştir bundan daha net ve açık daha ne olabilir bir Cumhur başkanı bunu diyorsa gelin vatandaşın halini siz düşünün bir an önce bu ceza indirimi verilmeli ve bu zulüm bitmeli

Hacer Afşar
Hacer Afşar - 3 ay Önce

CEZA İNDİRİMİ Nİ SEÇİMDEN ÖNCE iSTİYORUZ


SIRADAKİ HABER