Mahkum Yakınları Af İstedi

Mahkum yakınları Kadıköy'de toplandı. Mahkum yakınları yaptıkları açıklamada; "Af isteyen mahkum yakınları, "artık bir beka sorunumuz vardır. Biz ancak resmi gazetede yayınlanan ve kesinlikle madde ayrımı yapılmamış bir ceza infaz yasası yayınlandığında size inanırız. " dedi.

GÜNCEL 11.03.2019, 23:49
60
Mahkum Yakınları Af İstedi

Mahkum yakınları sevdiklerine kavuşabilmek için etkinliklerini devam ediyor. Kadıköyde buluşan mahkum yakınları af istedi.

Mahkum yakınlarının bildirisi şöyle:

Sevgili mahkum yakınları. Sizler birer oysunuz. İktidara yada yada kualisyon ortaklığına giden yolda birer oy olarak kullanıldınız. 24 Haziran seçimlerinden önce MHP genel başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin gündeme taşıdığı mahkumlara af konusuyla oy kaynağı oldunuz. Sayın Bahçeli seçim beyannamesine

PKK’lılar, FETÖ’cüler ve diğer teröristler ile çocuk istismarcıları, tecavüzcüler, kadın katilleri hariç olmak üzere, demir parmaklıkların gerisinde özgürlük düşü kuran, zindanda  gün  sayan,  dama  düşüp  sevdiklerinin  ve  sevenlerinin  hasretini  çeken  kader  kurbanlarına  af  çıkarılması  için girişimler sürdürülecektir.

Maddesini koymuştur, işte biz bu oy tuzağına bu madde ile düştük.

Potansiyel olarak yaklaşık 7-8 milyona yakın oy gücüne sahibiz. 24 Haziran seçimlerinden önce %3-4 oy oranıyla meclis dışı kalması kesin olan MHP, AKP ile kualisyonu kurmuş, EYT ve Kader Mahkumları gibi konuları seçim beyannemiseni alan Sayın Devlet Bahçeli hem gönlümüzü hemde oyumuzu almıştır. %11,1 oy oranı ve 49 milletvekili ile meclise girmeye hak kazanmıştır.  Seçim sonuçları açıklandığından beri sürekli oyalanmamıza tepki olarak 5 Şubat 2019 da meclis bahçesinden kovulmamızın üzerine  AF YOKSA OY YOK duruşumuz, bir çok kimseyi endişelendirmiştir. Geçtiğimiz haftalarda bir cezaevinde suni bir kargaşa çıkarılmaya çalışılmış, ama bizim önleyici hareketlerimizle başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Ardında da biz bunu oy için yapmadık söylerimleri ile bizimle bir daha alay edilmiştir. Sadece alay edilmemiş, sosyal medya üzerinden hakaret edilmiş, fetöcü olduğumuz, hatta köpek olduğumuz bile söylenmiştir.

Sevgili Mahkum Yakınları. Af yok, oy yok duruşunuzu asla bozmayın. Bu duruşumuzu bozmaya bizi dağıtmaya çalışmaktadırlar. Bizim her basın açıklamamızdan bir kaç gün sonra Adalet Bakın Sayın Abdülhamit Gül hemen bir tv programına katılıp aylardır üzerinde çalıştıkları yasadan bahsedip af gündemimizde yok, ama ceza infaz yasalarında değişiklik kanınından bilgiler vererek bizi kandırmaya devam etmektedir. Artık bu inandırıcılığını yitirmiştir. Mahkum ve mahkum yakını arıtk sizin eskiden bildiğiniz gibi cahil, bilgisiz değildir. Oyalama taktiklerinizi görüyoruz.

Sevgili mahkumlar ve mahkum yakınları. Sosyal medyada çıkan af çıkıyormuş, af çıkmış, af çıkacakmış gibi sahte haberler direncimizi kırmak için yapılan planlı hareketlerdir.

Mahkumuzun ve mahkum yakını olarak bizim de artık bir beka sorunumuz vardır. Biz ancak resmi gazetede yayınlanan ve kesinlikle madde ayrımı yapılmamış bir ceza infaz yasası yayınlandığında size inanırız. Ne zamanki mahkumumuz cezaevlerinden çıkar ozaman beka sorunumuz çözülmüş demektir. O güne kadar televizyonlarda çıkıp yasa üzerinde çalışıyoruz sona geldik açıklamalarınıza itibar etmeyiz.

Mahkumumuz özgürlüğüne kavuşana kadar

AF YOKSA OY YOK duruşumuz devam edecektir.

Seçim veresiye oy hakkınızı kullandınız. Verisiye defterinde 8 milyona yakın oy var. Siz önce veresiye borçlarınızı ödeyin. Mahkum ve mahkum yakını artık peşin satan esnaf gibi.

Af yoksa Oy da yok.

Herkes mahkumuna söylesin. Asla koğuşlarında eylem yapmasınlar. Asla provakasyona gelmesinler. Bu günden itibaren cezaevinde isyan çıkaran asla bizden değildir. İsyan çıkaran bizi haksız duruma düşürüp iktidara oy malzemesi yapmaya çalışan ve haindir.

Seçimden önce Af yoksa Oy da yok duruşumuzdan vazgeçmiyoruz.

Bizleri dinlediğiniz için teşekkür ederiz.

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü