banner178

Muhteşem Camide İlk İbadet İlk Cuma

Onurlu bir Baba Gururlu bir Evlat. Beylikdüzü kurucu Belediye başkanı Vehbi Orakçı Babası Raşit Orakçı adına yaptırıp ibadete açılış gününde babasına yaşattığı gurur Baba evlat ilişkisinin en güzel örneği oldu.

GÜNCEL 29.10.2022, 00:21
Muhteşem Camide İlk İbadet İlk Cuma

Arev Vakfı kurucusu ve Mütevelli heyeti başkanı İş adamı Vehbi Orakçı İlçe halkının hizmetine sunduğu Camii Şerifin açılışını sosyal medya hesabından duyurmuştu.

"28 Ekim cuma saat 12.30'da açılışımız var.

Tüm dostlarımız ve Beylikdüzü halkı davetlidir.

Yaklaşık 3 sene önce sırtımda demir taşıyarak temelini attığımız, ekonomik krize ve pandemiye rağmen, özveriyle, adanmışlıkla, alın ve akıl teri akıtarak, merdivenine demir kesip bağladığım ve oğlum Mert'in çırak olarak verdiği tuğlalarla duvar ördüğüm, 10 fonksiyonlu AREV Eğitim ve Hizmet Vakfımız ile muhterem babam Reşat ORAKÇI adına inşa ettiğimiz cami inşaatında sona geldik çok şükür.


Emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma, emekçi kardeşlerime ve zerre kadar katkısı olan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum." diyerek sosyal medya hesabından duyurduğu Camii şerif nihayet bugün ilk kılınan cuma namazıyla ibadete açıldı.


Vehbi Orakçı  babası Rasit ORAKÇI  adına  yaptırdığı kendi ifadesiyle adeta işçi gibi çalışarak hizmete açtığı muhteşem külliyesiyle aynı anda açılan camide cuma namazından önce ve sonra adeta Beylikdüzü ilçe halkı akın akın açılışa katıldı.
 

Başta Beylikdüzü belediye başkanı M. Murat ÇALIK , MHP ilce bsk.Ali AYDIN,ilahiyatçı prof dr Ramazan Ayvalı,İlçe Müftüsü Kadir Koçak, Muhtar Sibel Onay ,Muhtar Seyhan Topaloğlu, Muhtar Eşref Taşkıran Av Mehmet Yalım ,iş adamı Halil İbrahim Türkgenç , Yavuz Kahriman Beylikdüzü kom.dernek bşk.Osman Tezemir , Erzurumlu is adamları, hemşerileri ile birlikte çok kalabalık ilçe halkının katılım sağladığı görüldü.
 

AK Partinin her konuda İslam dediği bilinirken İslam dinine hizmet için ihtiyaç duyulan bir bölgede hayırsever bir iş adamı olarak yaptığı bu eşsiz muhteşem Camii ve Külliyesinin açılışına Türkiye 100 Yılı programına katılmak için Ankara yolunda olmaları münasebetiyle katılmadıkları görüldü.


İlçe Belediye Başkanı M. Murat Çalık Yaptığı Konuşmada İlçeye Yaptığı Hizmetlerden Dolayı Arev Vakfı Başkanı Vehbi Orakçı!ya Teşekkür etti.
 

 Kalabalık katılımcı arasında tek temsilci olarak AK Parti meclis üyesi Tahir Abuş için ise katılımcılar arasında  işte gerçek AK Partili Tahir Abuş" şeklinde konuşulurken ilçe yöneticilerine ciddi tepkiler gözlemlendi.


Davetlile Arev Vakfı Camiinin Açılışında Cami ve Caminin Külliyesine Hayran kaldı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı