Osmangazi Üniversitesinde Dehşet!

Eskişehir’de bulunan Osmangazi Üniversitesinde silahlı saldırı da bulunuldu. Eğitim Fakültesindeki bir araştırma görevlisi cinnet geçirdi. 4 ölü!

Osmangazi Üniversitesinde Dehşet!

Eskişehir’de bulunan Osmangazi Üniversitesinde silahlı saldırı da bulunuldu. Anadolu Ajansının geçtiği son dakika haberine göre, Eğitim Fakültesindeki bir araştırma görevlisi, dekan yardımcısı, fakülte sekreteri, öğretim üyesi ve okutmanı öldürdü. Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ise, Volkan Bayar hakkında, FETÖ soruşturması yürütüldüğünü açıkladı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde (ESOGÜ) bir araştırma görevlisi, aralarında dekan yardımcısının da bulunduğu 4 kişiyi öldürdü.

Edinilen bilgiye göre, Eğitim Fakültesinde araştırma görevlisi olan Volkan B, henüz bilinmeyen bir nedenle, fakülte binasının 3. katında Dekan Yardımcısı Mikail Yalçın, Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu, araştırma görevlileri Yasir Armağan ve Serdar Çağlak'ı silahla öldürdü.

Şüpheli gözaltında

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Volkan B. adlı bir araştırma görevlisinin Eğitim Fakültesi Dekanının odasına gittiğini, tesadüfen hocanın yerinde olmadığını söyledi.

Saldırganın burada bulunan Eğitim Fakültesi Sekreteri Fatih Özmutlu'yu silahla öldürdüğünü ifade eden Gönen, şöyle konuştu:

"Daha sonra dekan yardımcımızı, öğretim üyemizi ve bir araştırma görevlisini vurmuş. Elinde tabancayla binayı terk ettikten sonra güvenlikçiler takip etmiş, ileride de polis derdest etmiş. Dört arkadaşımızı kaybettik, başımız sağ olsun, eğitim camiası olarak bir daha böyle bir şey yaşamayız inşallah. ESOGÜ camiasına ve arkadaşlarımızın ailelerine baş sağlığı diliyorum."

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 23:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER