Polis Alımlarındaki Başvurularla ilgili Engeller Masaya Yatırıldı!

Polis ve Asker alımlarındaki başvuru şartı olan KPSS puanı ve YAŞ aralığı problemleri dile getirildi

GÜNCEL 10.01.2019, 19:15 10.01.2019, 19:35
65
Polis Alımlarındaki Başvurularla ilgili Engeller Masaya Yatırıldı!

POMEMPÖHMEDYA Ekibi; “15 Temmuz darbesinde gördüğümüz gibi vatanı sevmenin, korumanın yaşı, cinsiyeti ve mezuniyeti yoktur.” dedi.

21. Dönem ile beraber Önlisans mezunlarıınn POMEM’e alınmasını sağlayan emektar POMEMPÖHMEDYA Ekibi önemli açıklamalarda bulundu.

PÖH alımlarında KPSS şartı

Polis ve Asker alımları şartları olan  KPSS puanı ve YAŞ aralığındaki problemleri dile getiren POMEMPÖHMEDYA Ekibi konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Yaş şartının 1 Ocak 32 yaş’’ olarak baz alınmasını; mümkün olması durumunda gün alma ibaresinin kaldırılmasını ve 32 yaşını doldurmamış olarak 31 Aralık baz alınarak değişmesini, POMEM alımlarında KPSS şartının ‘’LİSANS 50 ÖN LİSANS 60’’ olarak baz alınmasını, PÖH alımlarında KPSS şartının kaldırılmasını” istedi.

Uzun zamandır gündeme getirilen ve polis adaylarının önündü büyük bir engel olarak görülen KPSS ve Yaş şartı vatansever gençleriin mağduriyetine yol açtığı ifade edilen bildiride şöyle denildi:
 Yaşadığımız Hain Fetö kalkışması sonucu bir kez daha gördük ki: 

‘’VATAN SEVMENİN, VATANA HİZMET ETMENİN YAŞI, CİNSİYETİ, MEZUNİYETİ YOKTUR.’’

Polis ve Askeriye içinde binlerce görevden alma yaşandı. Şuan dahi kolluk görevinde %100 kişi sayısı ile devam edilememekte. Bu açığın kapanması ve gönlünde vatana hizmet aşkı olan binlerce gencin Yaş şartına, KPSS puanına ve Kontenjan sınırına takılması tezat oluşturmakta. Gönüllülük esas olan Polis ve Aslerlik için şartların düzenlenmesi şarttır.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2018-2019 yılında yapılacak olan polis memur alımlarında Lisans, Önlisans ve Lise mezunları olarak şartlarda esneklik sağlanmasını talep etmekteyiz.

VATANSEVER GENÇLERE ŞANS VERİLMESİNİ İSTİYOR

2017-2018 yılları içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan alımlarda başvuru şartlarının zorluğuna ve yapılan binlerce başvuru sayısına rağmen mülakat komisyonlarımızın gerekli eleme sürecindeki başarısına güvenerek başvuru sayısına bakılmaksızın vatanını seven devletine, milletine, vatanına hizmet etmek isteyen gençler olarak şans verilmesini istemekteyiz. 

POLİS ALIMLARINDAKİ GÜN ALMA İBARESİNDE TUTARSIZLIK

2018 yılı içerisinde Lisans (PAEM) ve Lise düzeyinde (PMYO) alımlarında yaş hükmünün sınavın yapıldığı yıl içerisinde ‘’31 Aralık’’ gün alma ibaresi ‘’1 Ocak’’ baz alınarak yapılmasına rağmen 23.Dönem POMEM alımlarında ‘’31 Aralık’’ gün alma ibaresi baz alınmadı. Yaşanan bu mağduriyet dikkate alındığında polislik eğitimleri eşit sağlanırken, mesleğe devam sürecinde eşit şartlara sahipken başvuru sürecinde geçerli eşit şartların sağlanmasını;

- POMEM-PÖH alımlarında yaş hükmünün ‘’1 Ocak 32 yaş’’ olarak baz alınmasını; mümkün olması durumunda gün alma ibaresinin kaldırılması ve 32 yaşını doldurmamış olarak 31 Aralık baz alınarak değişmesini,

- POMEM alımlarında KPSS şartnın ‘’LİSANS 50 ÖN LİSANS 60’’ olarak baz alınmasını
- PÖH alımlarında
KPSS şartının kaldırılması, 
- POMEM-PÖH alımlarından alınacak olan bayanlara maksimum kontenjan ayrılması yönünde taleplerimizi tarafınıza iletmekteyiz.

Vatansever geençlerin polis olma hayallerini kıran bu engeller mağduriyetlerinin giderilmesi için devlet büyüklerimize tarafımızdan bir dilekçeyle iletilmiştir.

Dilek ÖZTÜRK

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 01 Ekim 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45
Günün Karikatürü Tümü