Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu "Cumhurbaşkanını Etkilenerek Dinledim

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı video konferans yöntemiyle Tarabya'daki Huber Köşkü’nde yapılan kabine toplantı sonrası yaptığı açıklamalarını etkilenerek ve pür dikkat dinlediğini kaydetti.

GÜNCEL 08.04.2020, 23:40 09.04.2020, 00:47
33
Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu "Cumhurbaşkanını Etkilenerek Dinledim

Armutçu’nun konuyla alakalı açıklaması şu şekilde;

CİDDİYETİ GÖRDÜM MUTLU OLDUM

Her şeyden önce, Coronavirus tedbirlerine yönelik alınan kararların, uygulanmasına ve takibine yönelik ciddiyeti görmeme çok mutlu oldum.

20 kuruşa mâl edilip, birara 3 ilâ 5 lira arasında bir bedelle satılan, tıbbi maskenin ücretsiz hâle getirilmesine çok memnun oldum.

İstanbul Yeşilköy ve Sancaktepe'ye, 45 günde faaliyete geçecek şekilde biner yataklı Sahra Hastanesi kurulacağına çok mutlu oldum.

Biz Bize Yeteriz Türkiye'm" yardım kampanyasına 1,5 milyar lira bağış yapıldığını duyduğumda çok mutlu oldum.

Vefa Sosyal Destek Grupları aracılığıyla 65 yaş üstü veya kronik rahatsızlığı olan 1 milyon 320 bin vatandaşımızın temel ihtiyaçlarıyla ilgili taleplerin yerine getirilmesine çok mutlu oldum.

Yevmiyeyle çalışan, günlük kazancıyla hayatını sürdürmek zorunda olan veya hiçbir geliri olmayan vatandaşların Valilik veya Kaymakamlıklara telefonla veya e-devlet üzerinden başvuru yapmaları hâlinde taleplerinin karşılanacağına çok mutlu oldum.

Üretimin mutlaka sürdürülmesi gerektiği vurgusuna, çalışan her fabrikamızın üretmeye devam etmesini istemesine, çiftçilerimizin ekilmemiş tek karış toprak bırakmayacağını ifade etmesine, üretimimizi, istihdamımızı, ihracatımızı, sanayimizi, ticaretimizi, altyapımızı güçlendirmek için daha çok çalışacağız demesine ise tabiri caizse mest oldum.

TARIMIMIZ ELDEN GİTMESİN DİYEN BİZDİK!

Çünkü bunlar, Saadet Partisi olarak bizim olması ve yapılması gerektiğini dile getirdiğimiz hususlardı. Ayrıca 17 yıldır "üretim ve imalat" diyen, "tarımımız elden gitmesin" diyen de bizdik. Ve maalesef iktidarlarının 18.yılında ancak bizi anlayabildiler.

Coronavirus'ün sebep vereceği ekonomik krizi ancak ve ancak üreterek ve 83 milyonun kardeş olmasıyla, birlik olmasıyla atlatabiliriz.

Konuşmanın içeriğinde yine bildik krediler ve ötelemeler vardı. Çalışma hayatına yönelik getirilmesi beklenilen af yerine, İnfaz Yasasında yapılacak düzenlemeyle cezaevinde yatan mahkumlara getirilecek af anlatıldı.

Konuşmasının bir bölümünü, önceki gün yapmış olduğumuz basın açıklamamızda bizim de bahsettiğimiz, Tekâlif-î Millîye Emirlerine maddeleriyle birlikte ayırınca, "aynı kararları mı alıyorlar yoksa?" diye bir anlık da olsa düşündüm. Neyseki sadece hatırlatma imiş.

Evet muhterem arkadaşlar açıklamamızın basında da değindiğim gibi dün Ulusa seslenen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ı 17 yılın sonunda ilk defa etkilenerek dinledim.

Ne bilim demek ki isteyince oluyormuş.

Söylemlerinin icraata dönüşmesi dileği ile; Sağlıktan tarıma,

Adaletten sanayiye bir devrim yaşarız insallah...

Bu pandemide motivasyon şart diyor. Sayın baskana tekrardan Teşekkür ediyorum.

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45