Selendi’de Tarım Arazileri Dere Taşkınlarından Korundu

MASKİ Genel Müdürlüğü, Selendi’nin Çinan ve Kabaklar mahallelerinden geçen derede 750 metrelik dere temizlik çalışması yapılarak civardaki tarım arazileri taşkın tehlikesinden korundu.

GÜNCEL 29.10.2019, 13:16
Selendi’de Tarım Arazileri Dere Taşkınlarından Korundu

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde dere taşkınlarını önlemek adına yürüttüğü faaliyetlerini hızla sürdürüyor. Bu kapsamda MASKİ, Selendi ilçesine bağlı Çinan ve Kabaklar mahallelerinden geçen derede 750 metre uzunluğunda dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde yapılan çalışma sayesinde, dere çevresinde yer alan tarım arazilerinin olası taşkınlardan zarar görmesinin önüne geçildi.

“Sorunumuz ortadan kaldırıldı”

Kabaklar Mahalle Muhtarı Faik Onur, “Yağmur yağdığı zamanlarda bu bölgede su taşmalar oluyor ve etraftaki arazilerimiz hep sular altında kalıyordu. Vatandaşımız bu konuda sıkıntı çekiyordu. Çalışmamız MASKİ ekipleri tarafından güzel bir şekilde tamamlandı. Sorunumuz ortadan kaldırıldı. Çalışmalardan genel olarak memnunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ocak 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı