Sezgin Gümüş İstanbul Seçimleri için Samsunlulara Seslendi

SAMKON Başkanı Sezgin Gümüş herkesi sağduyuya davet ederek yaptığı basın açıklamasında, Samsunluların İstanbul'daki seçimlerin kaderini tayin edeceğini belirterek, "Şimdiden hayırlısı olsun. Türkiye kazansın" dedi.

GÜNCEL 11.06.2019, 23:40
Sezgin Gümüş İstanbul Seçimleri için Samsunlulara Seslendi

23 Haziranda yapılacak olan kritik İstanbul seçimleri öncesi Samsun'daki siyasetçiler İstanbul'a aktığını ifade eden Gümüş, İstanbul'da 600 bin Samsunlu yaşarken, hemşehri dernekleri sıralamasında ise Samsun'un 5. sırada bulunduğuna dikkat çekti.

Türkiye nabzının İstanbul seçimleri için attığını, Samsunluların bu seçimlerde büyük rol oynayacağına da işaret eden Samsun Dernekleri Konfederasyonu (SAMSKON) Başkanı Sezgin Gümüş, 12 gün sonra yapılacak olan istanbul seçimleri öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

SEZGİN GÜMÜŞ: HAK EDEN KAZANSIN

Hem Cumhur ittifakının hem de millet ittifakının adayları Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart seçimlerinde aldıkları oy oranlarının birbirine yakın olmasından kaynaklanan sorunlar nedeniyle seçimlerin YSK tarafından yeniden yapılmasına karar verilmesi İstanbul seçimlerinin önemini bir kat daha artırdığını kaydeden Gümüş, SAMKON olarak önemli bir misyonları olduğuna dikkat çekti.

İstanbul seçimleri sadece İstanbul’u değil, tüm Türkiye'nin yakından takip ettiği bir seçim haline geldiğini belirten Gümüş, "Türkiye şu anda İstanbul'a akmış durumda. İstanbul'da yaşayan Samsunlular olarak bizlerde siyasetçilerimizi burada ağırlamaya çalışıyoruz. SAMKON olarak önemli bir misyonumuz var. Kapımıza gelen ve bizlerden destek isteyen tüm hemşehrilerimiz bizlerin baştacıdır.' dedi.

GÜMÜŞ; KUTUPLAŞMA OLMAMALI

İstanbul seçimlerinin son dönemde halkı ciddi anlamda kutuplaştırdığına dikkat çeken Sezgin Gümüş; Türkiye'nin ise soğukkanlığa ve sağduyuya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Gümüş, yazılı basın açıklamasını şöyle sonlandırdı:

"Şartları ve gelişen olayları itibariyle İstanbul seçimlerinin halkımızda büyük bir gerginlik yarattığını görmekteyiz. Kim kazanırsa kazansın sonuçta dünyanın sonu olmayacak. Bu bir yerel seçim ve kazanan kişi İstanbul’u yönetecektir. Bizlerin halkımızdan beklediği sakinlik ve sukunet içerisinde dünyaya yeniden örnek olacak bir seçimin yaşanması ve hak edenin kazandığı bir seçim olması en büyük temennimizdir. Şu da bir gerçek ki Samsunlular, İstanbul'daki seçimlerin kaderini tayin edecektir. Şimdiden hayırlısı olsun. Türkiye kazansın"

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı