Sinoplu İş Adamları Derneği: Sinop İçin buluşalım birlikte kazanalım

Sinoplu İş Adamları Derneği olarak "Sinop İçin buluşalım birlikte kazanalım" sloganı ile 19 - 22 Aralık 2019 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezinde düzenlenecek olan Sinoplu İş Adamları Fuarına katılımlar artıyor.

GÜNCEL 27.08.2019, 01:25
Sinoplu İş Adamları Derneği: Sinop İçin buluşalım birlikte kazanalım

Boyabat Belediye Başkanı Şefik ÇAKICI ‘SİAD Expo, ekonomik ve ticari anlamda çok önemli katkılar sağlayacak.’ dedi.

Boyabat'ın Tarihiyle köklü bir geçmişe sahip olduğunu, eski bir üretim ve sanayi kültürüne sahup bulunduğunu belirten Çakıcı, "Sinop’ta en çok işletmenin bulunduğu ilçe olan Boyabat’ta ekonomik yapı gelişmiştir. İlçede öne çıkan diğer bir sektör ormancılıktır. İlçede tarımsal üretim yüksek olup ticaret de gelişmiştir. Boyabat Kalesi gibi bir hazineyi bünyesinde barındıran Boyabat’ta, ülkemizin 106. Tabiat Anıtı olarak bilinen milyon yıllık Bazaltlar görülmeye değer diğer güzelliktir." dedi.

Sinoplu İş Adamları Fuarı Katkı Sağlayacak
Boyabat'ın Tarihi evleriyle turizmin gözdesi olmaya aday olduğunu, tarihi evlerin restorasyon çalışmalaacrının tamamlanmasıyla birlikte turizmin gözbebeği olacağını belirten Çakıcı, "Her geçen gün mesafe kat eden Boyabat sanayisi, inanıyoruz ki iş adamlarımızın katkılarıyla daha da verimli hale gelecek, şehrin sanayisi yukarılara doğru hızlı bir şekilde ivme gösterecektir. Önemli olan şehrin yöneticileri ve paydaşlarıyla bu birlikteliği sağlamaktır." dedi.


 Sinoplu İş Adamları Fuarının İl ve İlçenin ekonomisine  hemşehrilerine katkı sağlayacağını belirten Çakıcı,düzenlenen fuara emeği geçen, ticaretle hemhal olan tüm Sinoplu İş Adamlarına ve katkı sağlayan tüm arkadaşlarına teşekkür etti.

İyi bir gözlem ve araştırma yeridir
Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya ise, büyük fırsat olduğunu belirterek, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘’Ne olurdu Sinop’un yarı güzelliği Ankara da olsaydı’’ diye bahsettiği güzel ve mutlu şehrimizin sırtını yeşile, yüzünü sonsuz bir maviliğe bırakmış şirin ilçesi Ayancık’tan Merhaba. Fuarlar; İşletmelerin ürünlerini veya verdikleri hizmetleri tanıtabilmesi adına güzel bir reklam alanıdır. Katılan ziyaretçiler için ise sektörlerdeki yenilikleri görmek, ürünleri karşılaştırabilmek adına iyi bir gözlem ve araştırma yeridir." dedi.

SİAD EXPO Sinoplular için bir bayramlaşma gibidir.
SİAD EXPO’nun ayrıcalığı ise diğer fuarlardan biraz farklı olduğunu belirten Başkan Kaya, Bu fuarın farklılığını şu şekilde sıralayabiliriz; Birincisi bu fuar Sinop ve Sinoplular için büyük bir fırsattır. Bu fuar Sinop’tan çıkmış iş insanlarının birbirini tanıması, birbirleri ile kaynaşması, birbirlerinden hizmet ve ürün alışverişlerinde bulunmasının önünü açacaktır. Bu fuar biz Sinoplular için ise Hizmet veya ürün alırken şehircilik yaparak Sinoplu firmadan alışveriş yapabilmemiz adına onları tanımamıza yol açacaktır. Kısacası SİAD EXPO Sinoplular için bir bayramlaşma gibidir. Birbirimizi tanımak, kaynaşmak , kucaklaşmak adına bundan daha güzel bir zemin bulamayız. Bizim de Ayancıklı olarak Sinoplu iş insanlarımızdan beklentilerimiz; memleketlerine daha çok hizmet yapmaları, memleketlerinde iş alanları açarak istihdam sağlayıp gençlerimizi kucaklamaları. Bu konuda Ayancık Belediyesi olarak her türlü kolaylığı sağlayacağımızın sözünü veriyorum." dedi. 

Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, SİAD 2017 forum alanından SİAD 2019 fuar alanına taşıyanlara emeklerinden dolayı teşekkür etti. 

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı