TEGV Gönüllüleri Çorum’da

Çorum Gönüllü Buluşması ile Samsun, Rize, Ankara, Kütahya, Çorum, Erzincan, Malatya, Eskişehir, Zonguldak, Bayburt, Gaziantep, Giresun, Nevşehir, Sivas ve Ordu’ da bulunan 17 TEGV noktasında hizmet veren yaklaşık 700 gönüllü bir araya geldi.

GÜNCEL 06.05.2019, 22:44
66
TEGV Gönüllüleri Çorum’da

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, tüm etkinliklerini birlikte yürüttüğü gönülleri ile yıl içinde çeşitli noktalarda buluşmalar gerçekleştiriyor.

İki gün süren organizasyonun ilk günü, gönüllülerin kendi yörelerine ait gösterileri sergilediği “Hoş geldiniz” etkinliği ile başladı ve Çorum'un Boğazkale ilçesinde bulunan Hititlerin başkenti Hattuşa ören yeri gezisi ile devam etti. Hem birbirlerini yakından tanıma hem de çevreyi keşfetme imkânı bulan TEGV gönüllüleri akşam saatlerinde ise Kültürlerarası Öğrenme Gecesi’ne katıldılar.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan, yaptığı işe yüreğini koymayan, emek vermeyen ve heyecan duymayan kişilerin başarıya ulaşamayacağına dikkat çekerek şunları ekledi: “Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, kendini eğitime adayan bir kurum olarak geleceğimizin teminatı gençlerimizle önümüze yollar açan çalışmalar yapıyor. Vakfın yöneticilerine ve gönüllülerine minnettarım.”

Gönüllü Operasyonları Yöneticisi Esra Huri Bulduk ise TEGV'in 1995 yılından bu yana çocukların temel eğitimine destek olmaya çalıştığını ifade ederek şöyle devam etti: “Nitelikli Eğitim Her Çocuğun Hakkı sloganından yola çıkarak çocukların eğitim gereksinimlerini karşılamaya çabalıyoruz. TEGV olarak 8 bin 500 gönüllünün desteği ile yılda 155 bin çocuğumuzu nitelikli eğitim ile buluşturuyoruz. Gönüllülerimizin bu desteğine bir teşekkür mahiyetinde her yıl gönüllü buluşmaları yapıyoruz. Bu yıl da Çorum'da gerçekleştirdiğimiz gönüllü buluşmasında 15 farklı ilden, 17 TEGV etkinlik noktasından 700'e yakın TEGV gönüllüsü ile bir araya geldik. Çorum’da ki tarihi mirası görmek, burayı deneyimlemek bize ve tüm gönüllülerimize çok iyi geldi. Destekleri için Çorum Etkinlik Noktası yöneticimize, gönüllülerimize ve yerel yönetim temsilcilerine sonsuz teşekkür ederiz.”

Buluşmanın ikinci günü TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı’nın konuşması ile başladı. Sait Tosyalı konuşmasında 2018 yılı faaliyetlerine ve 2019 yılı hedeflerine değindi ardından ise tüm TEGV gönüllülerine desteklerinden dolayı teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Çorum Gönüllü Buluşması, coşkuları ve neşeleriyle toplantıya damga vuran gönüllüler ile yapılan Geri Bildirim Atölyeleri ile devam etti ve öğle yemeğinin ardından son buldu.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 32 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 38 Öğrenim Birimi, 24 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

KADİNDANALHABERİ

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 28 Ocak 2021
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45