Tramvay ve otobüslerde yeni sefer programları SAMULAŞ'ta 'YAZ' dönemi!

Samsun'da ulaşım hizmetlerini sunan SAMULAŞ, 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren 'Yaz Sefer Programı'nı uygulamaya başlayacağını duyurdu

GÜNCEL 23.06.2019, 15:41 23.06.2019, 16:07
Tramvay ve otobüslerde yeni sefer programları  SAMULAŞ'ta 'YAZ' dönemi!

Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Ulaşım İmar İnşaat Yat. San. ve Tic. A.Ş.(SAMULAŞ), yaz döneminin başlaması ve okulların kapanmasıyla beraber değişen ulaşım talepleri doğrultusunda tramvay, ekspres ve ring hatlarında 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren Yaz Sefer Programı'nı uygulamaya koyacak.

TRAMVAYLARDA HAREKET 6 DAKİKADA 1... 
SAMULAŞ'tan yapılan açıklamada, 'Tramvay, Ring ve Ekspres Otobüsleri'nde yaz sefer programı uyglamasına geçildiği belirtilerek kamuoyuna şu bilgiler verildi:

"24 Haziran Pazartesi gününden itibaren hafta içi yoğun saatlerde tramvaylar 6 dakikada bir hareket etmeye başlayacak. Yine 24 Haziran Pazartesi gününden itibaren, Ondokuz Mayıs Üniversitesi-Belediyeevleri arası hizmet veren E1 ekspres otobüsleri yoğun saatlerde 10 dakikada bir karşılıklı hareket edecek.

E3, E4 VE E5 EKSPRES HATLARI
Belediyeevleri ile Baruthane-Kalkancı güzergahında hizmet veren E3 hattı yoğun saatlerde 10 dakika, Büyük Cami-Araştırma Hastanesi güzergahında hizmet veren E4 Ekspres hattı yoğun saatlerde 15 dakika, Ondokuzmayıs Üniversitesi-Araştırma Hastanesi-Otogar güzergahında hizmet veren E5 Ekspres hattı 10 dakika aralıklarla hareket edecek."

TERMİNAL SEFERLERİNDE DEĞİŞİKLİK YOK
SAMULAŞ açıklamasında ayrıca, ringlerde de yaz saati uygulması nedeniyle değişiklikler yapıldığı belirtildi. Açıklamada, "Yaz aylarında şehirler arası yolculuk yapan vatandaşların etkilenmemesi için terminal hatları sefer saatlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak" denildi.

TELEFERİK'TE DE YAZ UYGULAMASI
Açıklamada ayrıca, Batı Park'ta yer alan Teleferik İşletmesi'nin de saatleri değiştirildiği belirtilerek, "Kış uygulamasında saat 12:00 - 21:00 saatleri arasında hizmet veren teleferik, yaz uygulamasıyla birlikte 10:00 - 23:00 saatleri arasında hizmet verecek" bilgisi verildi.

TRAMVAY GAZETESİ VE SAMULAŞ.COM.TR
Tramvay, ekspres ve ringlere ait detaylı sefer programlarına Tramvay Gazetesi'nden veya SAMULAŞ'ın resmi internet sayfası olan ‘www.samulas.com.tr’den ulaşabilecek.

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 19 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı