Türk Eğitim Sen ilçe başkanı Ayhan Dodur yapılan saldırıları kınadı ve istifa etti

Türk Eğitim – Sen Alaçam Şube Başkanı Ayhan Dodur, Türk Eğitim Sen il kongresinde mevcut Levent Kuruoğlu'na yapılan saldırılara tepki göstererek sosyal medya hesabından yaptığı bir duyuru ile birlikte Sendika Başkanlığından ve üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

GÜNCEL 16.11.2021, 21:44 16.11.2021, 22:22
Türk Eğitim Sen ilçe başkanı Ayhan Dodur yapılan saldırıları kınadı ve istifa etti

Ayhan Dodur, En son 14 Kasım Pazar günü Samsun 7. Olağan Kongresi için Kongre Salonuna girmek isteyen Türk Eğitim Sen Samsun il başkanı Levent KURUOĞLU ve il sekreteri İrfan AY ‘a sayıları 100 ün üzerinde olan bir grubun saldırısına uğradığını, kongre salonuna girmesi engellenmeye çalışıldığını ve Sendika Genel Merkezinin bu olaydan haberi olduğu halde sahip çıkmadığını belirterek yaptığı paylaşımda şunları söyledi: 

Değerli arkadaşlarım hayatım boyunca Ocaktan ve ailemden aldığım terbiye gereği şahsi menfaat gözetmeden Vatan Millet sevdasıyla korkmadan ve çekinmeden hareket ettim. Ve bu ömrüm sonuna kadar böyle olmaya devam edecektir. Bizim en büyük sevdamız TÜRKİYE ‘dir.

Sendikaların bana göre amaçları sadece ve sadece özlük haklarının iyileştirilmesi olmalıdır. Ancak son zamanlarda sendikamız tüzüğüne göre hareket etmeyip , sadece koltukta kalmak adına sendikal çalışmalarda bulunmaktadır. Toplu sözleşme sürecinde sendika üyelerine üç ayda bir verilecek 400 lira ile övünen sendika genel merkezimiz toplu sözleşme sürecini yetkililere teşekkür ederek tamamlamıştır. İlçemizde yapmış olduğum sendikacılık şahsi ilişkilerimle ve İl başkanımın desteği ile bugüne kadar gelmiştir. Genel Merkezden sendikal anlamda hiçbir destek görmedim. Arkadaşlarıma hep sendikacılık yaptığım dönemlerde yanlışın yanında olmayacağımı söyledim ve şu an bana göre yanlış yapılmıştır.

En son 14 Kasım Pazar günü Samsun 7. Olağan Kongresi için Kongre Salonuna girmek isteyen il başkanımız Levent KURUOĞLU ve il sekreterimiz İrfan AY ‘a sayıları 100 ün üzerinde olan bir grubun saldırısına uğrayarak kongre salonuna girmesi engellenmeye çalışılmıştır. Sendika Genel Merkezimizin bu olaydan haberi olmuştur ancak il başkanına sahip çıkmamıştır. 20 yıldır bu sendika için çaba sarfeden ve Türkiye ‘nin en büyük şubesi haline getiren kişiye nasıl bir vefasızlıktır bu. Levent Kuruoğlu benim hem il başkanım hem de 30 yıllık dostumdur ve ÜLKÜCÜDÜR. Kendisinin de benim gibi tek sevdası VATAN ‘ dır.

İnanmadığım hiçbir şey uğruna mücadele etmedim etmem de. Bu şartlarda görülüyor ki bu çatı altında sendikacılık yapmak mümkün olmayacaktır. Bu sebepten dolayıdır ki Türk Eğitim Sen üyeliğinden ve Türk Eğitim Sen ilçe başkanlığından istifa ediyorum. Sırf şahsım için bu sendikaya üye olan arkadaşlarım için mahcubiyetim çok büyük. Tüm arkadaşlarım haklarını helal etsinler. Benden yana varsa helal olsun. Eğer kabul etmek isterseniz Ayhan DODUR olarak bir abiniz bir kardeşiniz bir telefon kadar yakın sizlere .

SAĞLICAKLA KALIN, ALLAHA EMANET OLUN.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 30 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı