Usta: Fatih Sultan Mehmet ve Kahraman Ordusunu Rahmet ve Minnetle Anıyorum

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta İstanbul’un Fethinin yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

GÜNCEL 29.05.2020, 11:05
14
Usta: Fatih Sultan Mehmet ve Kahraman Ordusunu Rahmet ve Minnetle Anıyorum

Usta’nın mesajı şöyle:
“Bundan tam 567 yıl önce mübarek Sultan, Türk-İslam Devletinin ve gölgesinde cihanın kıymettar şehri olan alimler diyarı mübarek İstanbul'u fethetti. Peygamber müjdesine nail olmuş bir komutan ve bir ordu; İslam'ın dokuz asırlık nuru, Türk'ün binlerce yıllık şecaatiyle düşmanı Fatih Şehri İstabul'dan defetmiş ve kıyamete dek Türk Devleti'ne emanet etmiştir.

İslamın kılıcı ecdadımız, o gün imkansız denilen her ne varsa başarmış, İstanbul'un yalnızca taşını toprağını değil, ruhunu ve maneviyatını da fethetmiştir. İslamın fazileti ve Türk Töresiyle İstanbul'un kültürünü, sanatını, ahlakını, ilmini, mimarisini terakki ettirmiş hülasa bütün kıymetleriyle Türk-İslam Medeniyetinin eşsiz güzelliğini meydana getirmiştir.

Peki, bizlere armağan edilen İstanbul, bugün ne durumda? Ne yazık ki son yıllarda ecdadımızın mirasına maddi ve manevi anlamda sahip çıkamıyoruz. Yıllar yılı çarpık kentleşme, estetik yoksunu beton binalar, duyarsız kalınan maddi ve manevi kirlilik; İstanbul'un ruhunu yıprattı. Töremiz ve dinimizden uzaklaştığımız her adımda, İstanbul da o ölçüde küffara yaklaştı. Dünya'da eşi benzeri bulunmayan topraklarımızın kıymetini bilmeli, hem fiziken hem manen şanına, kudretine yaraşır haline döndürmeye gayret etmeliyiz.

Bu vesileyle başta çağ açıp çağ kapatan büyük komutan Fatih Sultan Mehmet ve kahraman ordusunu rahmet ve minnetle anıyorum. Yüce Allah, İslamın kalesi Türk Devletini kıyamete kadar güçlü kılsın. İstanbul'un Fethi'nin 567. yılı Milletimize kutlu olsun.”

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:50
Öğle 13:42
İkindi 17:49
Akşam 21:25
Yatsı 22:45