Vatandaşın gündemi ekonomik kriz "Hayat pahalılığı nefes aldırmıyor"

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aziz Murat Hatipağaoğlu, vatandaşın gündeminin ekonomik kriz olduğunu belirterek, "Hayat pahalılığı, halkımıza nefes aldırmıyor" dedi.

GÜNCEL 19.10.2021, 00:50
Vatandaşın gündemi ekonomik kriz "Hayat pahalılığı nefes aldırmıyor"

"BİR HAYALİMİZ VAR"

Mustafa Sarıgül liderliğinde siyasetteki aynılaşmayı değiştirmek için yola çıkan Türkiye Değişim Partisi'nde (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aziz Murat Hatipağaoğlu, salgın döneminde olmalarına rağmen vatandaşların ekonomik kaygılarının, sağlık kaygılarının önünde olduğunu ifade etti. TDP Merkez Yürütme Kurulu üyesi Samsunlu Hatipağaoğlu, beceriksiz iktidarın sorumsuz ekonomi politikalarının faturasını vatandaşın ödediğini belirterek, "Bir hayalimiz var. Halkımızın, 'Kiramı ve faturaları nasıl ödeyeceğim?', 'Pazar alışverişimi nasıl yapacağım?' ve 'Çocuklarıma nasıl bir gelecek sunabileceğim?' sorularını düşünmediği bir Türkiye'de yaşamasını sağlamak. Bunu başarabilecek kadrolar Değişim Partisi'nde mevcut." diye konuştu.

"İHRACAT ÜSSÜ OLACAK"

TDP lideri Mustafa Sarıgül'ün partinin ekonomi ve finans politikalarını emanet ettiği Aziz Murat Hatipağaoğlu, Samsun'un ihracat üssü olması gerektiğinin altını çizerek, "Karadeniz'in en metropol şehri Samsun, bölgesini kalkındıran lokomotif şehir olması gerekirken ne yazık ki geçmiş yıllara oranla sürekli kan kaybeden bir şehir oldu. Üretim potansiyeli, verimli toprakları ve lojistik avantajlarına rağmen Samsun'un bırakın ihracat üssünü göç veren bir il konumuna dönüştü. Bu toprakların çocukları Samsun'un, Karadeniz'in ve Türkiye'nin makus kaderini değiştirmek için yola çıktı." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 05 Temmuz 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı