Yusuf Ziya Yılmaz'dan ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ Mesajı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ın ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ mesajı...

GÜNCEL 08.03.2021, 10:31
Yusuf Ziya Yılmaz'dan ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ Mesajı

"Hayatın her alanında fedakarca çalışan, eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren kadınların, annelerin merhametli, nezaketli, sevgi dolu gönlü dünyayı çok daha kıymetli kılmaktadır. Kadınlar her zaman önemli roller üstlenmiş ve hayatın merkezinde yer almıştır. Aile kurumunun, toplumun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınların değeri, emekleri tarif edilemez, hiç bir bedelle ödenemez. Toplumun temelinin aile, ailenin temelinin kadın olduğu hiç bir zaman unutulmamalıdır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünya kadınlarının bağımsızlık, eşitlik, özgürlük, daha iyi çalışma ve yaşam koşulları elde etme yolunda verdikleri mücadelenin bir simgesi olarak kutlanmakta, mücadeleleri ise her zaman destek bulmaktadır. Günümüzde kadınlarımız, çağın gerekleri ve devletin sağladığı imkan, desteklerle her alanda kendini kanıtlamasını bilmiş, büyük başarılar sağlamıştır. Çalışma, siyaset hayatı gibi bir çok alanda kadınların yer alması için bir çok istisnai uygulamalar hayata geçirilmiş, ayrıcalıklar tanınmıştır. Demokrasinin gelişmesi ve insan haklarına verilen önemin artmasıyla birlikte, kadın hakları mücadelesinde önemli mesafeler alınmış, alınmaya da devam edilmektedir.

Ne yazık ki, kadına yönelik şiddet olayları ise hepimizi derinden yaralamaktadır. Özellikle Samsun'da bir anneye, çocuğunun yanında eski eşi tarafından uygulanan şiddet hepimizin yüreğini yaktı. Baş tacı olan kadınlara yönelik her türlü şiddeti kınıyoruz. Devletimizin her kademesi, bizler konunun yakından takipçisi olacağız. Olayı gerçekleştiren failin ise hukuk önünde en ağır cezayı alacağından hiç kimsenin endişesi olmasın.

Toplum, birey olarak şiddetin her türlüsü ile mücadele etmeli ve hayatımızdan bu anlayışı mutlaka çıkarmalıyız. Kadın haklarının daha da iyileştirilmesi, özellikle kadınların fiziksel şiddetin yanında, psikolojik şiddetten de korunması için her türlü çalışma yapılmakta, gerekli önemler alınmaktadır. El ele vererek toplumdan şiddetin tamamen ortadan kaldırılması için mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir.

Dinimizde de hanımlara gerekli değerin verilmesi net bir şekilde belirtilmekte ve önemli tavsiyelerde bulunulmaktadır. Her bireye olması gerektiği gibi kadınlara sevgiyle yaklaşmalı, hakları gözetilmeli, incitilmemeli her alanda imkanlar ölçüsünde önlerinin açılmasını sağlamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en işten dileklerimizle kutlar, başta annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımıza aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu başarılarla dolu bir hayat dilerim."

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 07 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı