Bayanlar Buna Dikkat; Cildinizi 10 adımda yeni yıla hazırlayın!

Cildinizin daha sağlıklı ve bakımlı olması için beslenmeden uyku düzenine, cildi temiz tutmaktan nemlendirmeye kadar dikkat edilmesi gereken pek çok noktayı haberimiz içeriğinde bulabilirsiniz. Peki Cildinizi 10 adımda yeni yıla nasıl hazırlayabilirsiniz?

KADIN 20.12.2019, 00:19
Bayanlar Buna Dikkat; Cildinizi 10 adımda yeni yıla hazırlayın!

Cilt bakımı 20’li yaşlardan itibaren yapılmalıdır. Bunu henüz bir rutin haline getirmediyseniz “bu yılbaşı” iyi bir zaman olabilir. Cilt bakımıyla ilgili 10 adımı uygulayarak çok daha parlak, ışıltılı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanız mümkündür.

Cildinizin daha sağlıklı ve bakımlı olması için beslenmeden uyku düzenine, cildi temiz tutmaktan nemlendirmeye kadar dikkat edilmesi gereken pek çok nokta olduğunu biliyor musunuz?

Parlak ciltlere kavuşmak için 10 adım nedir?

1. Günde 8-10 bardak su için. Kırışıklıklar ve yıpranmalar cildinizden uzak durur.

2. Sebze ve meyve ağırlıklı, vitamin ve protein açısından zengin, şeker ve karbonhidrattan uzak bir beslenmeye geçin.Bunlar güzel ve genç bir cildin vazgeçilmezidir.

3. Cilt sağlığı ve güzelliği için düzenli uyku çok önemli bir faktördür. Uykusuz kalmayın! Uykusuzluk insanın kendisini sadece yorgun, halsiz ve enerjisiz hissetmesine neden olmaz, aynı zamanda serbest oksijen radikallerini ortaya çıkararak cildinizin kırışmasına, esnekliğini yitirmesine, cilt enfeksiyonlarının belirmesine sebebiyet verir.

4. Stresten uzak durmaya çalışın.

5. Güneş koruyucu ürünleri sadece yazın değil her gün kullanın. Unutmayın ki güneşin zararlı etkileri her an hayatımızın içinde.

6. Temizlik ve hijyene önem verin. Yüzünüzü her akşam uygun ürünlerle makyaj kalıntılarından arındırın. Bunu yapmazsanız uyku süresince yüzünüzde kalan makyaj, göz çevrenizde ve yüzünüzde kırışıklık oluşmasına neden olur. Makyaj yapmamış olsanız dahi yüz ve göz çevresi temizleme ürünlerini kullanın.

7. Cildinizi daima nemli tutun. Cilt tipinize uygun ürünlerle yüzünüzü ve boynunuzu nemlendirin. Doğal yağlanmanın yok denecek kadar az olduğu göz çevresi için özel hassasiyette ürünler kullanın.

8. Daha derin temizlik ve nemlendirme için peeling ve maske yapın.

9. Cilt bakımına 20’li yaşlardan itibaren başlayın. Daha ileri yaşlarda “yaşlanma karşıtı” ürünleri tercih edin.

10. Yaşınıza, cilt tipinize uygun doğal ürünler seçin.

Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 19 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı