Erkekler Bu Kadınlara Karşı Koyamıyor

Tarih öncesi devirlere kadar dayanan bu sorunun cevabını sizler için araştırdık. Erkeklerin bir kadında karşı koyamadığı özellkiler nelerdir?

Erkekler Bu Kadınlara Karşı Koyamıyor

Yapılan araştırmalara göre erkeklerin dünya genelindeki kadın trendi genel itibarıyla; hedefleri ve idealleri olan, bakımlı, düşünceli ve belli bir meslekle uğraşan, ne istediğini bilen kadınları daha çekici bulabiliyorlar. Ayrıca erkeklerin kadınların kişisel bakımına dikkat edip etmediklerini de inceledikleri ortaya çıktı.

Erkeklerin Kadınlarda Karşı Koyamadığı Özellikler Nelerdir?

Dünya genelinde erkekler üzerinde yapılan bir çok araştırma gösteriyor ki, erkekler genel anlamda; pasif, saatlerce sosyal medyada takılan, çok konuşan, dedikodu yapan ve saatlerce alışveris yapan kadınları hiç sevmiyor. Ancak bunların dışında erkeklerin kadınlara karşı, kendine engel olamayıp beğendiği yönleri daha fazla olarak göze çarpıyor. Bunların en başında hafif makyaj yapan kadınlar gelmektedir. Kendine güveni, saç stili, duruşu, hoş bir parfüm kokusu, jartiyeri, göz bebeklerinin içine bakması, kıyafetleri, giyim tarzı, ayakkabıları, diğer arkadaşları arasındaki farklılığı erkeklerin bir kadında cazip bulduğu yanlarından sadece bazıları...

Erkekler, kadınların sırtı açık kıyafetlerini sever mi?

Farklı ülkelerde yapılan araştırmalara göre; erkekler kadınların sırtı açık kıyafetler giymesini tahrik edici, seksi ve gizemli bulduklarını söylemişlerdir. Özellikle özel gecelerde giyilen (kırmızı yada siyah renk) bu tarz kıyafetler erkekler tarafından çok daha ilgi çekmektedir.

Erkekler, kadınların arkadaş sayılarını önemser mi?

Çok ilginçtir yapılan bir başka araştırmaya göre erkekler, kadınların sürekli değişen arkadaşlarını nagtif yönde değerlendiriyor. Buna karşın erkekler, kadınların; uzun süreli ve kötü günlerinde hep yanında olan bayan arkaşlarını takdirle ve hayranlıkla karşıladıklarını belirtmişlerdir.

Erkekler, kadınların ayakkabılarına dikkat eder mi?

Normalde kadınlar erkeklerin ilgisizliğinden ve detaylara önem vermeyen kişiliğinden bahsederler. Ancak dünya genelinde erkekler hakkında yanlış bilinen özelliklerden birisi de erkekler; gerçek anlamda hoşlandığı kadınların,sahip olduğu en ince ayrıntıya kadar dikkat ettikleri ortaya çıkmıştır. Mesela erkekler; kadınların ayakkabısının markasına yada şekline şemaline bakmıyorlar. Daha çok ayakkabının rahat mı değil mi kısmıyla ilgilenen erkekler, bu yönleriyle sevdiği kişinin rahat etmesini istiyor.

Erkekler kadınların tarzına dikkat eder mi?

Erkekler, son dönem modalarını yada trendlerini takip etmiyor olabilirler. Ancak bu erkeklerin, giyimine önem vermeyen kadınları beğendikleri anlamına kesinlikle gelmemeli. Çünkü her erkeğin kafasında yaratmış olduğu bir kadın tasviri kesinlikle vardır.

Erkekler, kadınların diğer kadınlara karşı tepkileriyle ilgilenir mi?

Erkekler, kadınların diğer kadınlara karşı tepkileriyle ilgilendikleri ortaya çıktı. Erkeklerin; bazen trende, bazen vapurda, bazen sokakta, bazen bir balo'da kadınların kendi hemcinslerine karşı eleştirileriyle ilgilenmelerini kıskançlık olara görmektedirler.

Erkekler, kendine güvenen kadınları sever mi?           

Kendi güzelliğinin farkında olmayan ve sürekli olarak güzelliğini sorgulayan kadınlar erkekler için çekicilik bakımından en alt sıralarda yer almaktadır. Erkekler için önemli olan kadınların kendine olan güveni... Kendine güvenen ve dolayısıyla kendi gücünün farkında olan kadınları erkekler daha çekici olarak görmektedirler.

Erkekler, kadınların ruh halinden etkilenir mi?

Yapılan araştırmalara göre erkeklerin en az çekici buldukları kadın tipi; sürekli hayata negatif olarak bakan kadınlar... Kadınların bazıları ne kadar saklamaya, çalışsada dışarıya yansıtılan ruh halleri sürekli olarak mutsuzsa erkekler hemen o kadınlardan soğuyor ve uzaklaşıyor. Kadınlar, öncelikle kendileri için dünyaya pozitif bakamalıdır.

Erkekler, kadınların tırnaklarıyla ilgilenir mi?

Erkeklerin kadınların tırnaklarıyla da ilgileniyor. Birçok erkek kadınların tırnaklarının bakımlı mı değil ? french'li mi değil mi gibi birçok özelliklerine de dikkat ediyor. Bu yönüyle erkekler, kadınların kendilerine karşı ne kadar saygılı olduklarını düşünüyor.

Erkekler, kadınların kalçalarına dikkat eder mi?

Erkekler, kadınların beline ve geniş kalçalarına çok dikkat ederler. Hatta geniş kalçalar erkeklerin, vazgeçilmezleri arasında yer alırlar. Erkeklerin böyle düşünmesinin sebebi hem seks açısından hemde kadınların daha sağlıklı doğum yapacaklarına inanmasıdır.

Erkekler, kadınların sesinden etkilenirler mi?

Erkeklerin birçoğu kadınların yüksek sesle konuşmalarını çekici bulmamışlardır. Daha düşük yani ortalama volumlerde konuşan, kelimeleri yutmadan, boğmadan, net bir ses tonuyla kendini ifade eden kadınları çok çekici bulmaktadırlar.

Erkekler, kadınların saçlarıyla ilgilenirler mi?

Erkeklerin, kadınların özellikle saçlarına karşı çok fazla dikkat ederler. Sağlıklı, uzun, bakımlı, parlak saçlar erkekleri etkileyebilmeye yetecektir. Erkekler, büyük bir çoğunluğu kadınların uzun, röfleli sarı saçlarından çok fazla etkilenmektedirler. Çünkü erkekler, kadınların bu tipteki saçlarını daha havalı ve çekici bulmaktadır.

Erkekler, kadınların olaylara verdiği tepkileri inceler mi?

Yapılan araştırmalara göre erkeklerin birçoğu, kadınların her yönüyle doğal olmalarına büyük önem vermektedirler. Kadınların olaylar karşısındaki tepkilerinin doğal yönde olmasını ve yaptığı hataları kabullenmesini daha çekici bulmaktadır.

Erkekler, kadınların düşünceli olmasını ister mi?

Erkekler, özellikle ve özellikle uzun süreli ilişki düşündüklerinde kadınların, daha nazik ve kesinlikle düşünceli bir yapıda olmasını istemektedirler.

Erkekler, iyi bir espri anlayışına hakim kadın ister mi?

Dünya genelinde yüzyıllardan beri geri şöyle bir klişe vardır; ''Kadınlar kendilerini güldüren erkeklerden hoşlanırlar...'' Evet, doğrudur. Ama değişen ve globalleşen şu çağda bu klişenin artık erkeklere de sıçradığından bahsetmek mümkün. Çünkü erkekler, güzel espriler yapan ve yapılan esprileri anlayan kadınları kendileri için vazgeçilmez olarak görüyor.

Erkekler, yorgun kadından hoşlanır mı?

Uykusuzluk, yorgunluk, stresin insanları yıprattığı yadsınamaz bir gerçektir. Kadınlar bu anlamda dünyanın bütün kozmetik ürünlerini kullansalarda nafiledir. Çünkü erkekler kadınların yorgun olduğunu kolayca anlayabiliyor. Yorgunluk, uykusuzluk kadınları sinirli ve mutsuz yaptıklardan dolayı erkekler tarafından beğenilmemişlerdir. Siz siz olun uykunuza ve kendinizi dinlendirmenize dikkat edin!

Erkekler, kadınların maddi durumu ile ilgilenirler mi?

Yapılan araştırmalara göre erkeklerin yarısı bu soruya evet, yarısı ise hayır cevabını vermişler. Erkeklerin birçoğu kadınların kendi ihtiyaçlarını kendisinin karşılaması gerektiğini düşünüyor. Burada belirtilmesi gereken başka bir konuda, yapılan araştırmalara göre erkeklerin %95'i, maddiyata büyük önem veren kadınlardan anından uzaklaşıyor.

Erkekler, gülümseyen kadınlardan hoşlanır mı?

Erkeklerin büyük bir çoğunlu neşeli, gülümseyen, sempatik hanımlardan hoşlanırlar. Ancak hemen vurgulayalım, sürekli (yerli-yersiz) gülen kadınlardan pek hoşlanmazlar. Yerine ve duruma göre gülümsemenizede fayda vardır.

elif taşan

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 00:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER