Gebelik Sürecinde Bebeğin Gelişimi Nasıl Takip Edilir?

KADIN 25.10.2020, 22:49
Gebelik Sürecinde Bebeğin Gelişimi Nasıl Takip Edilir?

Bebek bekleyen anne adayları ve aileler yoğun bir heyecan yaşar. Hele anne adayının ilk hamileliği ise gebelik sürecinde bedenindeki değişimleri gün gün takip eder. Bebeğin büyüme evresi hakkında da ayrıntılı bilgi almak ister. Doktor kontrolleri iple çekilir.

Bebeğin ultrasondaki görüntüsünü görmek ve kalp sesini duymak tanımlanması zor mutluluklar yaşatır. Hatta bazen doktor kontrollerinin arasındaki süreler geçmek bilmez. Böyle durumlarda bebeğin gelişimi ve annenin vücudundaki değişikliklerin takip edilebileceği çok güzel bir web sitesi hazırlanmıştır.

Sitede Gebelik Hesaplaması nasıl Yapılıyor?

Sitenin ana sayfasında bulunan gebelik hesaplama bölümüne istenen bilgiler girildiğinde gebeliğin başlangıç tarihini, bebeğin beklenen kilosunu ve boyunu, annenin bedenindeki olası değişikleri görmek mümkün olur.

Normal gebeliklerde gebe kalma tarihi ya da son adet başlangıç tarihi hakkında bilgiler burada kullanılabilir. Tüp bebek tedavisi ile hamile kalınmışsa embriyo transfer tarihi, blastokist transfer tarihi ya da yumurta toplama tarihi girilebilir.

Bu veriler girildikten sonra hesapla butonuna basıldığında ekranda gebeliğin kaçıncı haftada ve kaçıncı günde olduğu, bebeğin boyu ve kilosu, tahmini doğum tarihi ve bu tarihe kaç gün kaldığı bilgileri görünür.

Anne Adayında Beklenen Değişikler Hakkında da Bilgiler Verilir

Çıkan sonuçlarda anne adayının gebeliğin kaçıncı haftada olduğu, hangi vitaminlerin ve minerallerin alınması gerektiği hakkında tavsiyelerde bulunulur. Düzenli olarak bu siteden düzenli faydalanıldığında çok kıymetli bilgilere ve önerilere ulaşma imkanı olacaktır.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Ufak Tefek Cinayetlerde Kadın Mı Öldü? Erkek Mi?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı